7 sposobów na zapakowanie plecaka wyprawowego, by oszczędzić miejsce!

27 / 04 / 2023

Jeśli planujesz dłuższy wyjazd i potrzebujesz zabrać ze sobą sporo rzeczy, plecak wyprawowy będzie idealnym rozwiązaniem. Może jednak okazać się tak, że rzeczy będzie zbyt dużo i nie będziesz w stanie włożyć do niego wszystkiego. Spokojnie! 

W tym wpisie przedstawimy Ci 7 sposobów na zapakowanie plecaka wyprawowego, by oszczędzić miejsce!

7 złotych zasad dobrego zapakowania plecaka wyprawowego

Użyj worków próżniowych

  1. Worki próżniowe to idealny sposób na zmniejszenie objętości rzeczy, które zabierasz ze sobą. Po umieszczeniu w nich ubrań czy koców wystarczy odsysać powietrze, co sprawi, że będą one zajmować znacznie mniej miejsca.

 

Umieść cięższe przedmioty blisko pleców

  1. Jeśli zabierasz ze sobą ciężkie przedmioty, takie jak butelki z wodą czy jedzenie, warto umieścić je jak najbliżej pleców. Dzięki temu plecak będzie bardziej stabilny i łatwiej będzie się go nosiło.

 

Skorzystaj z siatki zewnętrznej

  1. Wiele plecaków wyprawowych posiada siatkę zewnętrzną, na której można umieścić przedmioty, takie jak butelki z wodą czy kurtki przeciwdeszczowe. Dzięki temu będą one łatwo dostępne i nie zajmą miejsca w głównej części plecaka.

Przemyśl dwa razy, czy wszystko jest Ci potrzebne

  1. Przed pakowaniem plecaka warto przemyśleć, czy wszystko, co chcesz zabrać ze sobą, jest Ci naprawdę potrzebne. Warto zrezygnować z przedmiotów, których użyjesz tylko raz czy dwa, a zajmą dużo miejsca.

 

Zastąp duże opakowania mniejszymi

  1. Jeśli planujesz zabrać ze sobą kosmetyki, np. krem do twarzy czy żel pod prysznic, zastąp duże opakowania mniejszymi. Możesz wykorzystać do tego specjalne pojemniczki, które łatwo dopasujesz do ilości produktów, jakie 

 

Wyrzuć zbędne opakowania

  1. Jeśli zabierasz ze sobą jedzenie lub napoje w opakowaniach, które zajmują sporo miejsca, warto wyrzucić je i przelać zawartość do mniejszych, plastikowych pojemników. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce i unikniesz noszenia ze sobą zbędnego ciężaru.

Zastąp ręcznik klasyczny turystycznym

  1. Ręcznik klasyczny zajmuje sporo miejsca w plecaku. Możesz zastąpić go turystycznym, wykonanym z mikrofibry. Taki ręcznik jest dużo mniejszy i lżejszy od tradycyjnego, a poza tym szybko schnie.

Niezawodny plecak na każdą wyprawę!

Planujesz kilkudniową wędrówkę w góry? Zanim postawisz swój pierwszy krok na szlaku, zadbaj o właściwe wyposażenie! Wszystko, czego będziesz potrzebował podczas wycieczki, pomieścisz w pojemnym i solidnym plecaku wyprawowym marki Vaude.

plecak vaude

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki na przyszłe zakupy w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...