Buty wspinaczkowe - jak dobrać właściwe?

28 / 01 / 2020

Górskie buty w akcji

Decydując się na wybór odpowiednich butów do wspinaczki, oprócz zwrócenia uwagi na jakość wykonania, wygodę i cenę, należy także dopasować obuwie do poziomu naszych umiejętności. Osoba początkująca nie będzie wymagała aż tak dopracowanych szczegółów technicznych i idealnego dopasowania do stopy. Ważne, aby buty po założeniu nie uciskały i nie obcierały, a ich ciężar nie utrudniał poruszania się.

Buty wspinaczkowe męskie

Doświadczony miłośnik wspinaczki górskiej, który chce podnosić swoje umiejętności i jest świadomy kolejnych, coraz bardziej wymagających tras, zdecyduje się na zakup butów wyczynowych. Zostały one stworzone specjalnie do osób biegłych we wspinaczce, które oczekują od butów specjalnych właściwości wspierających w pokonywaniu trudnych, pionowych odcinków na niesprzyjającym podłożu skalnym lub podmokłym. Pasjonaci, którzy zdobyli już wiele wymagających górskich tras wspinaczkowych, powinni wybrać takie buty wspinaczkowe, które będą miały odpowiedni poziom utwardzenia podeszwy, sznurowania, a także wysokiej jakości materiał, z którego je wykonano.

Buty wspinaczkowe damskie

Panie również mają możliwość zakupu profesjonalnego obuwia do wspinaczki, które umożliwi pokonanie kolejnych odcinków sprawnie i komfortowo. Warto zwrócić uwagę na model Rock Pillar Gym Vis wykonany z wysokiej jakości materiałów. Te buty wspinaczkowe są uniwersalne, bowiem przystosowano je zarówno dla kobiet rozpoczynających swoją przygodę, jak i dla zaawansowanych miłośniczek zdobywania kolejnych szczytów. Dodatkowo obuwie posiada stylową, pomarańczowo-czarną kolorystykę.

Kluczową rolę podczas pokonywania skomplikowanej przeszkody lub ściany skalnej, pełni odpowiednie wyczucie podłoża przez stopę, dlatego osoby wspinające się wyczynowo zazwyczaj decydują się na zakup dwóch par — jednej w rozmiarze odpowiadającym obuwiu, w którym poruszamy się na płaskim terenie oraz drugiej w mniejszym. Znajdują one swoje zastosowanie na trudnych i obciążających ciało trasach wspinaczkowych. Właściwie dobrane buty to nie tylko wygoda w praktycznym użytkowaniu, ale też konieczność gwarantująca bezpieczeństwo. Obuwie przystosowane do stopy zmniejsza ryzyko upadku czy kontuzji w trakcie pokonywania pionowych półek skalnych.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie