Jak rozpocząć przygodę z Nordic Walking?

19 / 09 / 2018

Z roku na rok obserwujemy rosnącą popularność Nordic Walking — dyscypliny, która polega na maszerowaniu z kijkami. Uprawiając ją, angażujemy 90% mięśni całego organizmu, wzmacniamy swoją ogólną sprawność oraz postawę, a także zrzucamy zbędne kilogramy. Nordic Walking łączy tak naprawdę przyjemne z pożytecznym, ponieważ w trakcie spaceru na świeżym powietrzu możemy jednocześnie spalać kalorie, relaksować się i podziwiać piękne widoki.

W tym wpisie podpowiemy Ci, jak rozpocząć swoją przygodę z Nordic Walking, aby trening okazał się efektywny i nie przyniósł niepożądanych urazów!

Na czym polega Nordic Walking?

Ta wyjątkowa dyscyplina swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że nie wymaga specjalnych umiejętności, doskonałej kondycji i nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami wiekowymi. To idealna aktywność zarówno dla osób młodych, jak i tych, które pragną zadbać o swoją kondycję i zdrowie, będąc już w starszym wieku. Regularna praktyka Nordic Walking usprawnia bowiem pracę układu sercowo-naczyniowego, redukuje ciśnienie, a także zmniejsza ilość cukru oraz cholesterolu we krwi.

Jak zacząć?

Osoby, które nie mają doświadczenia z tą dyscypliną, często popełniają podstawowe błędy, takie jak podpieranie się kijkami lub stawianie ich pod kątem prostym. Jeśli chcemy rozpocząć swoją przygodę z Nordic Walking, powinniśmy nauczyć się prawidłowo używać sprzętu. W trakcie marszu istotna jest nie tylko technika, ale także oddech (głęboki wdech nosem i spokojny wydech ustami) oraz nieco podwyższone tempo.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem przygotowania do marszu z kijkami jest ubiór. Odpowiedni strój powinien zapewniać nam wygodę, nie krępować ruchów i nie powodować uczucia dyskomfortu związanego z nadmiernym wydzielaniem potu. Warto zainwestować w solidne i profesjonalne buty trekkingowe, które znacznie zwiększą poziom naszego komfortu w trakcie treningu.

Szukasz sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów, odstresowanie się i zaczerpnięcie odrobiny relaksu? Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym sportowcem, czy może zwykłym amatorem, Nordic Walking pozwoli Ci zadbać o swoją sylwetkę i dobre samopoczucie!

 

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie