Jak zachować świeżość obuwia turystycznego?

05 / 07 / 2018

Stopa, która zostaje umieszczona w bucie na kilka godzin w którymś momencie zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach, który często może być przyczyną sporego dyskomfortu. Niektórzy z nas wykazują mniejszą skłonność do potliwości jednak większość z nas doskonale zna ten problem i usilnie stara się z nim walczyć. Czy istnieje skuteczny sposób na jego zwalczenie?

Wybierz odpowiednie obuwie!

Jeśli planujemy wycieczkę w góry, powinniśmy wybrać model, który zapewni nam wysoką stabilizację, bezpieczeństwo oraz nieprzemakalność. Nasze obuwie powinno zostać idealnie dopasowane do rozmiaru i kształtu stopy, a także pory roku. Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostało wykonane. W trakcie wysiłku doskonale sprawdzą innowacyjne tkaniny, które wykorzystują tzw. membrany. Aby stopy mogły pozostać suche, materiał naszego obuwia powinien oddychać i zapewniać stałą cyrkulację powietrza.

Jak przedłużyć efekt świeżości?

Szczególną uwagę powinniśmy przywiązać nie tylko do wyboru odpowiedniego obuwia, ale i poszczególnych akcesoriów, które pozwolą nam przedłużyć efekt świeżości. Skarpety, które zakładamy na swoją stopę muszą być wykonane z naturalnych i oddychających materiałów takich jak bawełna. Unikajmy sztucznych tkanin, a przede wszystkim poliestru, który znacznie przyspiesza proces pocenia się stóp.

Nieprzyjemny zapach obuwia

Co zrobić kiedy w obuwiu wciąż pozostaje nieprzyjemny zapach?  Warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki, które dostępne są w większości drogerii. Istnieją także domowe sposoby, dzięki którym możemy się z nim uporać. Niektórzy zalecają zamknąć buty w foliowym worku i zamknąć je na noc w zamrażalniku. Takie rozwiązanie ma na celu pozbycie się namnożonych bakterii, które giną pod wpływem zimna.

Nadmierne pocenie się stóp w trakcie wysiłku to częsta przypadłość, z którą zmaga się naprawdę wiele osób. W zwalczeniu nieprzyjemnego zapachu pomoże nam jednak zakup obuwia wysokiej jakości oraz skarpety wykonane z naturalnych materiałów i odpowiednie akcesoria.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie