Jakie kurtki są najcieplejsze?

17 / 01 / 2023

Zimy w Polsce bywają naprawdę mroźne i obfite w opady śniegu, dlatego warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę zimową. Oczywiście najlepiej, żeby była wygodna, nieprzemakalna i przede wszystkim ciepła. Wybór odpowiedniej kurtki na zimę zależy od kilku czynników, na początku zastanów się, czy potrzebujesz kurtki na co dzień, a może takiej, która sprawdzi się na górskim szlaku? Na, co więc zwrócić uwagę przy wyborze kurtki dla siebie i czy najcieplejsza oznacza najlepsza?

Kurtki zimowe — jakie masz możliwości wyboru?

KURTKI PUCHOWE

Kurtki puchowe bez wątpienia stają się coraz popularniejsze i wiele osób wybiera je na zimę. Wybór jest duży, a ceny różne. Jak wybrać właściwą kurtkę puchową?

Na początek popatrz na jakość puchu, ponieważ to on odpowiada za termikę, równie istotny jest materiał zewnętrzny, który powinien być lekki i nieprzepuszczający puchu. Bardzo dobrej jakości wypełnienie puchowe składać się będzie w 90% z puchu i 10% z pierza, natomiast sprężystość (zdolność do rozprężania) będzie wynosić co najmniej 700. Puch o takich właściwościach idealnie ogrzeje nasze ciało. Oczywiście termika poszczególnych modeli kurtek puchowych będzie się różnić ze względu na ilość użytego puchu i konstrukcje samej kurtki. Oczywiście, jak każde rozwiązanie ma również swoje wady, puchówka bardzo źle znosi wilgoć i nie nadaje się do intensywnego wysiłku. Puch jednak jest niedoścignionym izolatorem i żaden syntetyk nie może się z nim równać.

KURTKI Z OCIEPLENIEM SYNTETYCZNYM 

Mniej wydajne od bardzo dobrej jakości puchu, gorzej też się kompresują. W praktyce oznacza to, że taka kurtka będzie cięższa i większa po spakowaniu niż jej puchowy odpowiednik. Natomiast są zdecydowanie mniej wrażliwe na wilgoć (idealne dla żeglarzy, rowerzystów) i mniejsze objętościowo — nie każdy jest fanem pikowanych kurtek puchowych. 

KURTKI 3 W 1

Najbardziej uniwersalne kurtki.  Wybór takiej kurtki powinien zaspokoić Twoje najważniejsze potrzeby. Z zewnątrz nieprzemakalne i oddychające dzięki membranie, a wewnętrzna wypinana warstwa odpowiada za nasz komfort termiczny. Kurtki tego typu przy niższych temperaturach mogą jednak okazać się zbyt chłodne. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jakość wpinki polarowej. Polar powinien być gramatury 200 w bardzo dobrej jakości – tak, żeby nas ogrzewał.

Idealna kurtka zimowa dla Ciebie

Dobierając kurtkę zimową dla siebie, pamiętaj o tym, w jaki sposób ma Ci służyć – spacery po mieście, zimowe aktywności na świeżym powietrzu, czy może do pracy. Raczej trudno mówić o takim modelu kurtki, który będzie idealny do wszystkiego. Dlatego czasem warto zdecydować się na dwa modele, które będą się uzupełniać w zależności od okoliczności. Kupując kurtkę na zimę, zwróć uwagę przede wszystkim na jej funkcjonalność, wykonanie oraz fason  – koniec końców ma nas przede wszystkim chronić przed siarczystymi mrozami i trudnymi zimowymi warunkami atmosferycznymi.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki na przyszłe zakupy w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...