Jesień w górach - w co się ubrać?

17 / 10 / 2017

co ubrać jesienią w góry

Wczesna jesień to idealny moment na to, aby móc skorzystać z tego, co oferują nam góry. Niezwykle przyjazne warunki pogodowe sprzyjają wszelkim wysiłkom na świeżym powietrzu co sprawia, że wiele z nas decyduje się wyruszyć na weekendową wycieczkę. Temperatura w tym okresie nieco spada jednak wciąż możemy doświadczyć promieni słonecznych i błękitnego nieba, co stwarza idealną okazję do spędzenia swojego wolnego czasu na łonie natury.

Lato i wysokie temperatury wiążą się z komfortem ograniczenia ilości zakładanej odzieży. Jesienią pogoda staje się już nieco ostrzejsza i może niejednokrotnie nas zaskoczyć. Warto zwrócić na to uwagę przy kompletowaniu swojego wyposażenia, które powinno zabezpieczyć nas w każdej sytuacji.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać przed naszą wycieczką jest sprawdzenie aktualnej prognozy pogody. Pozwoli nam to po części przewidzieć możliwe warunki i w odpowiedni sposób się do nich przygotować.

“Na cebulkę”

W czasie górskich wycieczek najlepiej sprawdzi się ubiór warstwowy, który w zależności od warunków pozwoli nam dostosować poziom utrzymanego ciepła. Zalecane jest założenie na siebie kilku warstw, z których pierwszą stanowić powinna specjalna bielizna termoaktywna. Jeśli po kilku godzinach marszu poczujemy się zgrzani, bez problemu zrzucimy z siebie odzież wierzchnią i poczujemy ulgę.

Zacznij od obuwia

Obuwie to podstawa każdej aktywności dlatego bez dobrej jakości, stabilnych butów ani rusz! Zdecyduj się na podbite grubą podeszwą buty sięgające do kostki. Obuwie, w którym zamierzamy pokonać kolejne szlaki powinno być także nieprzemakalne i wyposażone w szereg nowoczesnych technologii, ułatwiających chodzenie po górach.

Ochrona przed deszczem

Pogoda w górach bywa nieprzewidywalna. W każdej chwili możemy zostać niemile zaskoczeni zarówno drobnymi opadami deszczu, jak i potężną ulewą, która uniemożliwi nam dalszą wędrówkę.

Nawet jeśli pogoda rozpieszcza Cię słońcem, obowiązkowo wrzuć do plecaka przeciwdeszczową kurtkę. Być może stanie się ona ostatnim ratunkiem w czasie deszczu lub wiatru, a Ty unikniesz dzięki niej niechcianej choroby.

Na swoją wycieczkę wybierzmy nieprzemakalne spodnie wyposażone w dodatkowe membrany. Świetnie sprawdzą się modele z rozpinanymi nogawkami, kieszeniami i ściągaczami, które dzięki swoim dodatkom okażą się być niezwykle funkcjonalne.

Ochroń swoją głowę

Przed wyruszeniem w naszą wyprawę nie możemy zapomnieć o nakryciu głowy. Ochroni naszą głową przed wiatrem, a nam zaoszczędzi dyskomfortu związanego z odczuwaniem zimna.

Wycieczka w góry to świetna okazja do zrelaksowania się i odpoczynku od codziennych obowiązków. Aby naszą wyprawę móc uznać za udaną, wystarczy odpowiednio się do niej przygotować i skompletować właściwy strój. Mając pewność, że nic nas nie zaskoczy, będziemy mogli w pełni cieszyć się naszą wędrówką.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie