Lato w pełni... czas na rękawice narciarskie na sezon zimowy!

01 / 08 / 2022

Chociaż lato trwa w najlepsze, najbardziej zagorzali fani narciarstwa cały czas myślą o nadchodzącym sezonie. Jak tu nie myśleć o szusowaniu jak za oknem jest tak wysoka temperatura? Pusta trasa, idealne warunki i nowe rękawice narciarskie, czyż to nie brzmi pięknie?

Przygotowania do sezonu

Wiadome jest, że na stoku należy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo – swoje, ale także innych. Kluczowy jest więc zdrowy rozsądek, odpowiednie przygotowanie oraz stosowna odzież, która sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Wielu narciarzy przygotowania zaczyna na długo przed właściwym rozpoczęciem sezonu. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że w środku lata poza formą i kondycją przygotowywany jest także cały narciarski ekwipunek. Jest to rozwiązanie korzystne, ponieważ zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy na nartach, ale bardzo często umożliwia także zakup wysokiej jakości asortymentu w naprawdę korzystnych cenach.

Jak wybrać rękawice narciarskie?

Chociaż dla niektórych rękawice stanowią jedynie mało istotne uzupełnienie całości, tak naprawdę jest to niezbędny element narciarskiego stroju. Chronią dłonie przed chłodem, zapewniają komfort, ale przede wszystkim zabezpieczają palce i nadgarstki przed urazami w razie upadku. Dłonie, stopy, nos czy uszy są bardziej podatne na marznięcie i odmrożenia niż inne partie ciała, dlatego wymagają należytej ochrony. Co warto wiedzieć o rękawicach dla mężczyzn? Na jakie aspekty zatem należy zwrócić uwagę, stojąc przed wyborem rękawic narciarskich?

Termika

Wysoka izolacja ciepła to jedna z kluczowych cech dobrych rękawic narciarskich. Tutaj do wyboru mamy ocieplinę z puchu naturalnego lub z materiałów syntetycznych. Ocieplina naturalna lepiej izoluje ciepło, jednak traci swoje właściwości podczas kontaktu z wilgocią. Szybko nasiąka i robi się “ciężka”. Ocieplina syntetyczna natomiast ma równie wysoką tolerancję na wilgoć, ale wysycha nieco szybciej od naturalnej, dlatego ma znacznie lepsze właściwości.  Szukając rękawic narciarskich, wybierz więc te, które wykonane są z materiałów funkcjonalnych – poliestru czy poliuretanu. Materiały te charakteryzują się szczególnie wysoką wodoodpornością  i oddychalnością.

Odpowiedni krój

Do wyboru są rękawice jednopalczaste i pięciopalczaste. Te pierwsze lepiej chronią dłonie przed chłodem, ponieważ składają się z dwóch komór, co sprzyja wytwarzaniu i utrzymaniu ciepła. Ich niewątpliwą wadą jest jednak ograniczona swoboda ruchów. Model pięciopalczasty zapewnia pełną możliwość ruchów, ale charakteryzuje się przy tym gorszą termoizolacją.

Wygoda

Wyjątkowo ważną cechą rękawic jest ich rozmiar! Zbyt mały model spowoduje niepotrzebny dyskomfort, natomiast zbyt duży nie spełni swoich funkcji. Rękawice, które nie przylegają do dłoni, powodują przedostawanie się zimnego powietrza i śniegu pod materiał. Przed zakupem zmierz swoją dłoń i porównaj wymiary z tymi podanymi w tabeli producenta danego modelu. Pamiętaj także, że większość najnowszych modeli wyposażona jest w szereg dodatków wpływających na komfort ich użytkowania – m.in. przedłużony mankiet, regulowane zapięcie – po to, aby ściśle dopasować rękawiczkę do kształtu dłoni.

 Rękawice narciarskie to niepozorny element narciarskiego odzienia, który może w znaczący sposób wpłynąć na komfort szusowania. Środek lata? Nieważne – na dobre rękawice narciarskie zawsze znajdzie się odpowiednia pora.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki na przyszłe zakupy w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...