W jaki sposób zaimpregnować kurtkę narciarską?

15 / 01 / 2019

W czasach błyskawicznego rozwoju technologii, narciarze przywiązują jeszcze większą wagę do ubioru narciarskiego. Skupiają się nie tylko na jego jakości i rozmiarze, ale również na designie i odpowiednim doborze kolorystycznym, po to, aby dobrze współgrał z resztą elementów całego sprzętu. Sprzęt narciarski to zakup, który niewątpliwie powinien nam służyć przez kilka sezonów. Aby tak było, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad konserwacji i prania odzieży.

W jaki sposób prać odzież narciarską?

Odzież narciarską z membraną należy prać przede wszystkim zgodnie z zaleceniami producenta. Czasem jednak zdarza się tak, że na metce nie możemy znaleźć potrzebnej informacji. Wtedy należy wziąć pod uwagę to, że narciarską odzież możemy prać na dwa sposoby: ręcznie bądź w pralce automatycznej. Oddawanie jej do pralni chemicznej to nie najlepszy pomysł. Niektóre pralnie nie specjalizują się w praniu odzieży tego typu, co w konsekwencji może spowodować uszkodzenie membrany, bądź co gorsza - rozklejenie szwów. Przed rozpoczęciem prania należy rozpiąć wszystkie zamki, gdyż ich zapięcie może spowodować kolejne wady. Odzież narciarska pod żadnym pozorem nie powinna być ściśnięta i upchana do pralki. W pralce powinno być sporo wolnej przestrzeni, a temperatura wody nie powinna być wyższa niż 30 stopni Celsjusza. Koniecznie należy ustawić program na delikatny, uwzględniając opcję wirowania na najniższych obrotach bądź całkowicie je wyłączyć.

W jaki sposób zaimpregnować kurtkę narciarską?

Czasem może okazać się, że nasza kurtka narciarska wymaga przywrócenia prawidłowej ochrony przed wodą. Kiedy zorientujemy się, że nastąpiła znacząca utrata wodoodporności? W sytuacji, gdy zaobserwujemy, że krople wody wsiąkają w odzież zamiast spływać po jej powierzchni. W takim wypadku należy zaimpregnować naszą kurtkę specjalnymi preparatami. W zależności od zużycia naszego sprzętu, zabieg ten powinien być wykonywany raz bądź dwa razy na sezon narciarski. Do wykonania tego zabiegu możemy wybrać środek do prania, który wlewamy do prania po wcześniejszym wyczyszczeniu dozownika z resztek innych płynów. Inna postać impregnatu występuje w atomizerze, którym należy spryskać kurtkę narciarską - suchą lub nieco wilgotną po praniu. Warto pamiętać także o tym, że nie należy impregnować nowej odzieży technicznej.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie