Zimowe buty górskie - Czym się kierować podczas wyboru?

09 / 11 / 2018

Znalezienie obuwia, które będzie połączeniem wysokiej funkcjonalności z przyjemnym dla oka designem często okazuje się nie lada wyzwaniem, nawet dla najbardziej wprawionych górskich wspinaczy. Zima to okres, który wymaga od nas szczególnego przygotowania się do wyprawy i dobrego zabezpieczenia się przed niesprzyjającymi warunkami. Jeśli nie masz doświadczenia w tym zakresie, skorzystaj z naszej pomocy i dowiedz się, jak wybrać idealne buty zimowe!

Konstrukcja

Podczas wyboru odpowiednich butów zimowych, powinniśmy skupić się przede wszystkim na ich konstrukcji. Jeśli zamierzamy pokonywać górskie szlaki zimą, najlepszym modelem dla nas okażą się buty sięgające za kostkę (np. firmy Lowa). Ochronią stopy przed śniegiem lub wodą, które w każdym momencie mogą nieoczekiwanie przedostać się do wnętrza obuwia i stanowić źródło dużego dyskomfortu. Podłoże w górach często bywa nierówne, a czasami wręcz niebezpieczne - jeśli chcemy czuć się stabilnie, wybierzmy model z dość sztywną podeszwą, dzięki której będziemy pewnie stąpać po stwardniałym śniegu. Dodatkowym wsparciem będzie umieszczona w środkowej podeszwie pianka EVA, która odpowiada za amortyzację i uchodzi obecnie za standard w produkcji obuwia outdoorowego.

Dodatkowe udogodnienia

Jedną z najważniejszych cech, jaką powinny charakteryzować się zimowe buty górskie, jest nieprzemakalność. W zimie nie trudno o bezpośredni kontakt z wodą lub śniegiem, który może doprowadzić do nadmiernej utraty ciepła. Przy zakupie obuwia warto zwrócić uwagę na wykorzystanie innowacyjnych materiałów, nowoczesnych powłok oraz innych zabezpieczeń, które zapewnią nam odpowiedni komfort w trakcie naszych zmagań z trudnymi warunkami. Szczególnie zalecamy zakup modelu wyposażonego w specjalną membranę, która nie dość, że zabezpieczy nas przed przemoczeniem, to jeszcze zapewni znakomitą oddychalność i ograniczy wydzielanie potu na zewnątrz obuwia. Jeśli zamierzamy zdobywać wysokie szczyty, powinniśmy rozpatrzyć decyzję o zakupie butów z dobrą warstwą izolacyjną. W przeciwnym wypadku, zainwestujmy w ciepłe skarpety i stuptuty.  

Planujesz w najbliższym czasie wybrać się na górską wyprawę? Pamiętaj o tym, że solidne obuwie to podstawa Twojego wyposażenia! Wybierz model, który odpowiednio zabezpieczy Cię przed wymagającą pogodą i zapewni stabilność niezależnie od rodzaju podłoża.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie