Jaki wybrać plecak na górskie wycieczki?

17 / 05 / 2019

Ludzie dzielą się na takich, którzy lubią morze oraz na tych, którzy wolą góry. Pomimo tego podziału, nie sposób przeoczyć faktu, że miłość do spacerów górskich znajduje specjalne miejsce w naszych sercach. Każdy z nas bez wątpienia docenia bowiem ten niezaprzeczalny skarb narodowy, jakim są np. Tatry, Karkonosze czy Beskidy. Młode pokolenia jeżdżące na wycieczki szkolne nad Morskie Oko oraz starsze generacje, osoby aktywne fizycznie, zwykli amatorzy spacerów, miłośnicy outdooru oraz fascynaci fauny i flory górskiej - łączy nas jedna rzecz.

Plecak - górski niezbędnik

Niezależnie od tego, czy wybieramy się na spontaniczną wycieczkę, czy planujemy dłuższą wyprawę, powinniśmy pamiętać o tym, aby przyłożyć szczególną wagę do wyboru odpowiedniego plecaka turystycznego. Plecaki turystyczne to szeroka kategoria produktów, wśród których znajdziemy mnóstwo typów, fasonów i pojemności plecaków. Aby wybrać ten odpowiedni, musimy rozpatrzyć kilka spraw dotyczących typu wycieczki, na którą chcemy się wybrać.

Małe wielkie wyprawy

Selekcja plecaków powinna opierać się m.in. na informacji, jak długo będzie trwać nasza wycieczka. Jeśli wybieramy się w góry na szybką, niezobowiązującą wycieczkę i nie planujemy w jej trakcie żadnych ekstremalnych aktywności, to wiadomym jest, że nie potrzebujemy specjalistycznego plecaka o dużej pojemności. Jeśli natomiast zabieramy ze sobą sporą ilość prowiantu, sprzętów i akcesoriów, to automatycznie nasz ekwipunek zwiększa się, a wraz z nim poszukiwana pojemność plecaka. Jeżeli więc wybieramy się na wycieczkę w góry w ramach rekreacji i wypoczynku, możemy wybrać plecaki Ternua. Są małe, poręczne, ale z drugiej strony funkcjonalne i dobrej jakości. W przypadku dłuższej, bardziej zaawansowanej wędrówki, najlepszym rozwiązaniem będą profesjonalne plecaki Osprey.

Funkcje dodatkowe

Warto zastanowić się również nad tym, jakie warunki panują w naszej docelowej lokalizacji. W ofercie Alpin Sport znajdziemy całą gamę plecaków funkcjonalnych. W deszczowej aurze doskonale sprawdzą się modele z wodoodpornego materiału. Natomiast w gorącym klimacie, egzamin zdadzą plecaki termoaktywne z siateczką AntiGravity. W warunkach ekstremalnych, gdzie akustyka jest dużo słabsza, dobrym wyborem będzie plecak z gwizdkiem alarmowym.

Dobry plecak to podstawa udanej wycieczki. Ten nieodpowiednio dobrany może natomiast przysporzyć wiele nieprzewidzianych kłopotów, takich jak ból pleców, czy dyskomfort przy poruszaniu. Zapraszamy do sklepu Alpin Sport po wybór najlepszego plecaka turystycznego.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie