Kartusze, paliwa

Kartusze

Kartusz to pojemnik jednorazowego użytku fabrycznie napełniony gazem. Podstawowym parametrem określającym wybór dobrego kartusza jest moc palnika, wyrażona w watach. Jeśli zależy nam na jak najszybszym gotowaniu wody, tym większą moc powinniśmy wybrać. Bardzo ważne jest, aby kierować się również miejscami, w których będziemy go używać - góry, jeziora, lasy - w każdym z tych miejsc są inne warunki do gotowania! Wiesz, że będziesz w miejscu wietrznym, o niskich temperaturach i ciśnieniu? Wybierz ten, o dużej mocy. Jeśli natomiast zamierzamy używać kuchenki w miejscach w miarę osłoniętych od wiatru i nie zależy nam na czasie, lecz na tym, aby paliwa starczyło na jak najdłużej – możemy spokojnie wybrać palnik o mniejszej mocy.

Butle na gaz

Każdy lubi zjeść coś ciepłego w chłodny wieczór. Apetyt jest jeszcze większy, gdy jesteśmy zmęczeni wędrówką lub innymi aktywnościami. Nie zawsze mamy czas i chęci na rozpalenie ogniska, dlatego zabieramy ze sobą palniki. Jednak potrzebują one jakiegoś „zasilenia”, prawda? Butle na gaz są tanie w eksploatacji i pozwalają na wielorazowy użytek, jednak przenoszenie ich ze sobą, gdy codziennie nocujemy w innym miejscu, wydaje się bardzo niepraktyczne. Dlatego powstały kartusze!

Kartusze to małe, lekkie pojemniki napełnione gazem. Od butli różnią się tym, że są jednorazowe, czyli nie nadają się do ponownego napełnienia. Przez brak tej funkcji pojemniki te udało się zmniejszyć i „odchudzić”. Sprawia to, że możemy zabrać je ze sobą i używać, kiedy tylko mamy taką ochotę. Specyfikacja kartuszy sprowadza się do dwóch, głównych parametrów. Pojemność, która określa ile gazu się w nich mieści oraz moc, dzięki której wiemy, jaki maksymalnie płomień możemy uzyskać w naszym palniku. Warto wybrać taki kartusz, który będzie pasował do naszego palnika i warunków, w jakich chcemy z niego korzystać.

Produktów na liście: 2

Palnik EDELRID Kiro ST

185.00 PLN

Wybrałeś już maksymalną dostępną ilość tego produktu

Próbujesz kupić więcej niż dostępne w magazynie.

Palnik EDELRID Kiro ST 73152_000 ikona produktu
Zobacz szczegóły

Palnik EDELRID Kiro ST PZ

195.00 PLN

Wybrałeś już maksymalną dostępną ilość tego produktu

Próbujesz kupić więcej niż dostępne w magazynie.

Palnik EDELRID Kiro ST PZ 73155_000 ikona produktu
Zobacz szczegóły

Producenci

Ładowanie...