Czy nakrycie głowy w górach jest potrzebne?

07 / 06 / 2019

wedrowcy na gorach

Czy na pewno jesteście przygotowani od stóp do głów na górską wycieczkę? No właśnie - często zdarza się, że podczas kompletowania ekwipunku na wyprawę, przywiązujemy większą wagę do zakupu obuwia i odzieży wierzchniej niż do wyboru nakrycia głowy. Zdarza się, że czapkę traktujemy jako dodatkowy gadżet, ze względu na fakt, iż z pozoru wydaje się być niefunkcjonalna, niewygodna i przeszkadzać w aktywności. Nic bardziej mylnego! Czapka może pełnić wiele funkcji - osłania głowę przed słońcem, opadami atmosferycznymi, wiatrem, a nawet przed naturalnymi niebezpieczeństwami!

Dla laików

Nakrycie głowy w górach to nie tylko propozycja dla profesjonalistów uprawiających zawodowo sporty górskie. Sprawdzi się doskonale podczas zwykłego spaceru lub wakacyjnego wypadu w góry z rodziną. W naszej ofercie znajdziecie szeroką gamę standardowych czapek z daszkiem, które oprócz interesującego designu, wzbogacone są w funkcjonalności takie jak: wodoodporność, doskonała wentylacja i szybkoschnący materiał. Dla zwolenników lżejszych nakryć głowy, oferujemy również modne, markowe daszki. Jeśli chodzi o zimowe nakrycia głowy, to proponujemy czapki najlepszych producentów, m.in. Eisbar, Mountain Hardwear i Ternua.

Dla wymagających

Profesjonalne nakrycia głowy to nasza specjalność. Proponujemy czapki dedykowane osobom, które profesjonalnie zajmują się sportami górskimi i przykładają większą wagę do każdego detalu wchodzącego w skład wyposażenia górskiego. W asortymencie Alpin Sport znajdują się np. kominiarki, które chronią przed przed mocnym wiatrem i opadami atmosferycznymi. Oprócz tego oferujemy również specjalistyczne, termoaktywne opaski i czapki, które dedykowane są np. rowerzystom, alpinistom i biegaczom.

Dla wszystkich

Nasz sklep oferuje nakrycia głowy, które sprawdzą się podczas każdej aktywności. Zaczynając od standardowych czapek z daszkiem, które pełnią podstawową funkcję - ochrony przed słońcem, a kończąc na funkcjonalnych modelach, przeznaczonych dla zawodowców. Kupicie u nas nawet modne kapelusze słomiane. Wśród wszystkich nakryć głowy znajdziecie zarówno czapki męskie, jak i czapki damskie.

Warto pamiętać o odpowiednim wyborze nakrycia głowy, ze względu na wszelkie okoliczności natury, które mogą zaskoczyć w górach. Dobra czapka ochroni przed słońcem, deszczem, wiatrem, ale także przed dostaniem się na głowę szkodliwych owadów, np. kleszcza.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...