Czym się kierować, kupując wkładki do butów?

12 / 04 / 2019

Częsty dyskomfort, który jest spowodowany złym doborem wkładek lub też ich brakiem może mieć wpływ na nasze samopoczucie, a w dużym stopniu także na zdrowie. Nie odpowiednie ułożenie stopy może doprowadzić do dolegliwości stawów. Dlatego każdy, kto nie jest pewien przy wyborze wkładek do butów powinien kierować się jakością oraz prawidłowym dopasowaniem - przy tej decyzji cena nie powinna grać roli.

Zalety wkładek

Wkładki do obuwia są zwykle przystosowane do potrzeb użytkownika. Co w związku z tym zyskujemy przy ich zakupie? Pierwszym atutem jest ich doskonałe dopasowanie do szerokości stopy oraz skuteczna stabilizacja pięty, która wpływa na komfort chodzenia. Kolejna istotna kwestia to poprawa dytsrybucji nacisku na podłoże, a także, co jest bardzo ważne w trakcie wysiłku fizycznego, skuteczne odprowadzanie wilgoci i niwelowanie nieprzyjemnych zapachów. Nie należy także zapominać o zwiększeniu poziomu amortyzacji i redukcji zmęczenia stopy.

Rodzaje wkładek

W naszym sklepie oferujemy zróżnicowany wybór i każdy rodzaj wkładek spełnia inną funkcję. Największą popularnością cieszą się dwie firmy LOWA oraz MEINDL, które cechuje profesjonalizm i dbanie o komfort klienta. Wkładki LOWA charakteryzuje wysoka jakość materiału, cienka, lekka wersja z autonomicznie wyprofilowaną piętą i śródstopiem oraz uniwersalne przeznaczenie. Wkładki MEINDL charakteryzują się wysoką jakością materiału z którego są wykonane, wentylacją oraz pochłanianiem i magazynowaniem potu, zwalczające bakterie. Dodatkowym atutem jest amortyzator wstrząsów.

Samodzielny wybór wkładek

Idealnym rozwiązaniem okazuje się zakup dostępnych na rynku wkładek, który poprzedzony jest konsultacją nakierowywującą nas na odpowiednie wkładki do butów bądź wczytanie się w opis produktu i dobranie wkładek zgodnych z naszymi sprecyzowanymi wymaganiami.

Jak widać, dobierając odpowiednie wkładki do butów, zyskujemy nie tylko wyższy komfort, ale również przede wszystkim doskonałą ochronę stopy. Wszystko to jest możliwe dzięki skupieniu się na specyfice naszych stóp.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...