Jaki kubek turystyczny wybrać na biwak?

16 / 08 / 2019

Wybierając się na biwak, zawsze zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób zabrać najpotrzebniejsze rzeczy, żeby były jak najlżejsze. Będąc w podróży i nie mając możliwości przygotowania gorącego napoju, wykorzystać możemy kubek biwakowy, który podtrzyma temperaturę kawy czy herbaty przez jakiś czas. Posłuży nam oczywiście do picia, ale nie tylko - możemy wykorzystać go do nabrania i przetransportowania wody, wypłukania zębów po ich umyciu, a nawet do gotowania i jedzenia ciepłych potraw. Musimy jednak pamiętać, że nie każdy z nich nadaje się do podgrzewania!

Kubki turystyczne stanowią nieodłączny element outdoorowych akcesoriów. Wybierając odpowiedni kubek termiczny, należy zwrócić uwagę na jego parametry użytkowe oraz na renomę producenta. Łatwo się domyśleć, że surowiec, którego użyto do produkcji to nie tylko kwestia estetyki. Nasz wybór może mieć wpływ zarówno na funkcjonalność konkretnych naczyń, jak i smak potraw oraz zdrowie. Produkty wykonane ze stali nierdzewnej lub metalu i jednocześnie emaliowane nie wchodzą w reakcje z żywnością i nie zmieniają jej smaku, a ich niska masa nie przysparza dodatkowych kilogramów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kubka turystycznego?

- Pojemność kubka - zwykle mieści się w przedziale 200-500 ml. Ta wartość jest idealna jeżeli chcemy, aby ciepła kawa lub herbata towarzyszyła nam podczas biwaku. Taka pojemność to dodatkowy atut kubka, gdyż staje się on lekki i poręczny, a także łatwo mieści się w torebce lub plecaku.

- Kształt kubka - odpowiednia ergonomia jest niezwykle ważna, jeśli kierujemy się komfortem. Kształt powinien być prosty, łatwy i pewny do schwytania.

- Pokrywka kubka - ma istotny wpływ na jego funkcjonalność. Szczególnie ważne jest, aby była szczelna - dzięki temu zapewni ochronę przed rozlaniem lub utratą ciepła.

- Dodatkowe funkcje - warto zwrócić uwagę na to, by kubek zawierał: podkładkę antypoślizgową na dnie, otwór odpowietrzający przy zakrętce oraz poręczny uchwyt.

Dobry jakościowo kubek powinien:

- długo utrzymywać ciepło lub zimno,

- zapewniać szczelność,

- mieć ergonomiczny kształt,

- gwarantować możliwość mycia w zmywarce.

Rozpiętość cenowa kubków turystycznych jest spora. Im droższy kubek, tym lepsze parametry i jakość wykonania. Unikajmy tych tanich z supermarketów - na ogół nie są one trwałe ani bezpieczne, często przeciekają, a napoje szybko się w nich wychładzają. Kupując kubek na Alpinsport.pl, zyskujemy gwarancję wysokiej jakości. Dzięki temu posłuży nam przez lata.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie