Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kurtki softshellowej?

19 / 06 / 2019

Piękna pogoda, która zachwyca nas ostatnimi dniami, jest pełna wyczekiwanego słońca. W związku z tym, nie zachęca do myślenia o zbliżającej się jesieni, pełnej wiatru i spadku temperatur. Nie jest to czas na zakupy kurtek, jednak warto już teraz zaopatrzyć się w odpowiednie zabezpieczenie, dzięki któremu nagła zmiana temperatury nie będzie zaskoczeniem.

Softshell ratunkiem na wiatr

Kurtki softshell męskie wyróżniają się wysoką oddychalnością, dlatego zdolne są do odprowadzania pary wodnej, produkowanej przez skórę podczas wysiłku fizycznego. Kurtki softshell damskie stworzone zostały z myślą o ochronie przed wychładzającym działaniem wiatru. Zwykle wykonane są z cienkiego materiału, dlatego dobrze sprawdzą się w letnie wieczory, a także mogą zostać wykorzystane przez biegaczy, gdyż zapewniają optymalną izolację termiczną, choć niekoniecznie skutecznie chronią przed przemoknięciem. Ponadto, niektóre modele wyposażone są w polarną wkładkę, która zapewnia dodatkowe ocieplenie podczas chłodniejszych dni.

Jak dobrać odpowiednią kurtkę softshellową?

Podczas doboru odpowiedniej kurtki, ważne jest zwrócenie uwagi na kilka kwestii, mogących mieć wpływ na komfort użytkowania. Po pierwsze, należy wybrać pasujący krój i rozmiar, który zapewni swobodę ruchów, a jednocześnie nie będzie zbyt luźny. Warto zwrócić uwagę na stopień izolacji termicznej, w zależności od oczekiwanych efektów. Im grubszy materiał, tym większa ochrona przed chłodem. Inne, równie istotne kwestie dotyczą oddychalności i wiatroszczelności. Każda kurtka posiada odmienne stopnie ochronne, dlatego należy wziąć pod uwagę własne potrzeby oraz cel zakupu. Kurtka przeznaczona do biegania powinna mieć cechy, które będą różniły się od tej, której celem jest ochrona przed działaniem wiatru oraz chłodu.

Kurtki softshellowe przeznaczone są dla aktywnych osób, które cenią sobie przede wszystkim jakość i komfort użytkowania. Poza kompletną ochroną przed wiatrem i zapewnianiem izolacji termicznej, zapobiegającej przegrzaniu się organizmu, kurtki są wygodne i odpowiednie dla wszystkich. Warto mieć w swojej szafie kurtkę softshellową, która sprawdzi się jednakowo dobrze wiosną, jak i późną jesienią.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie