Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zimowej czapki?

31 / 12 / 2018

Kobieta w czapce zimowej

Materiał

Pierwszym kryterium jakim warto kierować się przy wyborze zimowej czapki, jest materiał wykonania. Powinniśmy wystrzegać się sztucznych materiałów, które zamiast ogrzewać, często prowadzą do wychłodzenia poszczególnych części ciała. Materiałem, który posiada znakomite właściwości termoregulacyjne, jest wełna, a szczególnie ta pozyskiwana z australijskich owiec rasy Merino, która nie dość, że zachowuje ciepło, to jeszcze nie pochłania wody ani zapachów. Popularnym materiałem jest także polar, który ma właściwości oddychające. Najrozsądniejszym rozwiązaniem w tym wypadku wydaje się wełniana czapka z polarowym podszyciem i domieszką sztucznego materiału, który zapewni jej elastyczność i wieloletnią wytrzymałość.

Technologie

Poszukiwania właściwej czapki na zimę nie kończą się jednak na samym materiale — przed zakupem warto zwrócić uwagę także na innowacyjne technologie, jakie oferują nam producenci. Chcąc podnieść poziom naszego komfortu i zadbać o wygodę w trakcie aktywności na świeżym powietrzu, producenci nieustannie ulepszają swoje produkty, stosując kolejne praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest membrana, która zapewnia doskonałą ochronę przed deszczem oraz wiatrem. Dodatkowo odprowadza pot na zewnątrz czapki, nie powodując dyskomfortu i nieprzyjemnych zapachów.

Rodzaj czapki

Kwestią, którą warto rozważyć przed dokonaniem ostatecznej decyzji, jest także rodzaj czapki. Do wyboru mamy takie rozwiązania jak czapka z uszami, z pomponem lub klasyczny model bez zbędnych dodatków. Dzięki temu niezależnie od preferencji każdy z nas ma szansę znaleźć coś dla siebie. Wersji kolorystycznych jest mnóstwo, nie brakuje także atrakcyjnych wzorów, dzięki którym nasza zimowa stylizacja ma szansę nabrać zupełnie nowego charakteru.

Wybór odpowiedniej czapki na zimę to nie lada wyzwanie! Na szczęście stosując się do określonych kryteriów, jesteśmy w stanie mu podołać!

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...