O czym nie można zapomnieć, wybierając się w góry jesienią?

02 / 11 / 2019

Tegoroczna jesień sprzyja górskim wycieczkom. Wiele słonecznych dni, dość wysokie temperatury, no i te widoki! Barwne krajobrazy przyciągają turystów, których jest teraz zdecydowanie mniej, niż w okresie letnim. Cisza i spokój na szlakach są dodatkowym atutem. Nie traćcie jednak czujności - sprawdźcie w co trzeba się zaopatrzyć, aby górskie wycieczki były bezpieczne także jesienią.

Odpowiednia odzież

Niech Was nie zwiedzie piękna pogoda - w górach potrafi ona zmienić się w ciągu kilku minut. Nagłym i gwałtownym opadom deszczu często towarzyszy także obniżenie temperatury, co może być niebezpieczne dla nieprzygotowanych turystów. Zawsze warto zaopatrzyć się w ciepłą odzież! Zacznijcie od bielizny termoaktywnej, która utrzymuje stałą temperaturę ciała i skutecznie odprowadza pot na zewnątrz. Jest wygodna i szybkoschnąca, co jest dużą zaletą podczas górskich wędrówek. Zabierzcie ze sobą także ciepłą odzież wierzchnią. Kurtka przeciwdeszczowa, spodnie, czapka, czy koszulki na zmianę są polisą ubezpieczeniową w górach. Zawsze lepiej wziąć je ze sobą i nie wykorzystać, niż potrzebować ich na szlaku i nie mieć możliwości założenia ich.

Raki turystyczne

Raki na buty jesienią, nawet gdy nie ma śniegu? Oczywiście! Wieczorami w górach występują przymrozki, które pokrywają ścieżki cienką warstwą lodu. Pamiętajmy też o szybko zmieniającej się pogodzie - nie ma gwarancji, że słoneczne południe nie zmieni się w śnieżną zamieć. Poruszanie się po śliskiej trasie w obuwiu bez zabezpieczeń stwarza duże ryzyko upadku, niosącego za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Raki turystyczne nie zajmują zbyt wiele miejsca w plecaku, dlatego warto się w nie zaopatrzyć.

Plecak turystyczny

A to wszystko trzeba do czegoś spakować! Plecaki turystyczne są idealnym wyborem. Powinny być pojemne, by pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, a do tego wodoszczelne, solidnie wykonane i odpowiednio dobrane. Nikt nie chce, aby w trakcie wycieczki plecak uległ uszkodzeniom, dlatego warto postawić na jakość. Jeszcze jedna kwestia - dbajcie o zdrowie swoich pleców i wybierzcie taki plecak turystyczny, który nie będzie mocno obciążał kręgosłupa!

Jesień to wspaniały czas na wycieczkę w góry, ale zawsze należy pamiętać o respektowaniu praw natury. Dobre wyposażenie jest niezbędne, aby wycieczka była bezpieczna - pamiętajcie o tym. Życzymy Wam pięknej pogody, cudownych widoków i do zobaczenia na górskich szlakach!

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...