Spodnie trekkingowe - na co zwracać uwagę przy zakupie?

07 / 02 / 2020

Kompletowanie ekwipunku na wyprawę górską potrafi być równie przyjemne, co stresujące. Łatwo stracić głowę przeglądając produkty w dziesiątkach kolorów, które zostały wyprodukowane przez “naście” firm. Jak się w tym wszystkim połapać? Na co zwracać uwagę? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu!

To, co najważniejsze

Zanim przejdziemy do porad i poleceń, warto zadać dosyć oczywiste pytanie - czym tak naprawdę są spodnie trekkingowe i dlaczego ich potrzebujecie? Najprościej mówiąc, są to takie spodnie, które nie zawiodą nawet w ciężkich, górskich warunkach. Charakteryzują się kilkoma cechami - jedną z nich jest to, że właściwie zawsze są długie, ponieważ mają za zadanie chronić nas przed słońcem i drobnymi urazami. Oprócz tego spodnie trekkingowe są zaprojektowane tak, by nie krępować ruchów. Podczas wspinaczki, czy w trakcie treku po trudnym terenie, potrzebujemy pełnej ruchomości kończyn w każdym możliwym zgięciu naszych nóg czy bioder i one nam to zapewniają!

Idealne materiały

Spodnie trekkingowe wykonane są z szeregu różnych materiałów. Oczywiście, właściwie wszystkie z nich to różnego rodzaju materiały syntetyczne. Wiodące są tutaj dwa surowce: nylon i poliester. Ten pierwszy jest bardzo lekkim i wytrzymałym tworzywem, które świetnie sprawdza się w takich ubraniach, które powinny być lekkie, cienkie i przy okazji chcemy, by zachowały wszystkie wymagane właściwości ochronne. Z kolei poliester świetnie nadaje się do wykonania części garderoby typu softshell. Zarówno spodnie trekkingowe męskie, jak i spodnie trekkingowe damskie mają niemalże identyczne właściwości, jeśli tylko są wykonane z takiego samego materiału.

Typy spodni trekkingowych

Spodnie trekkingowe najłatwiej podzielić na dwa typy - zimowe i letnie. Wersja zimowa najczęściej jest wykonana z dodatkiem membrany, która zależnie od użytego rodzaju, oferuje ochronę przed wiatrem lub/i wodą. To dodatkowe zabezpieczenie świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach. Jeśli zaś chodzi o lekkie spodnie letnie, to warto zainteresować się modelem wyposażonym w filtr UV. Dzięki temu uchronimy się przed poparzeniem słonecznym i przegrzaniem.

Oczywiście warto też pomyśleć o kroju i kolorze. W spodniach musimy się przecież dobrze czuć! Mamy nadzieję, że po tej lekturze podjęcie decyzji będzie dla Was łatwiejsze. Duży wybór to przecież świetna zabawa, zwłaszcza wtedy, gdy wiecie czego szukać.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie