Co warto wiedzieć o rękawicach dla mężczyzn?

24 / 11 / 2020

Zima tuż, tuż. To czas, kiedy nasze ręce narażone są na trudne warunki atmosferyczne — śnieg, mróz czy przenikliwy wiatr. Z pomocą przychodzi nam wtedy niezwykle istotny element garderoby zimowej — rękawiczki. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór tego akcesorium, dlatego my wyszukaliśmy istotne informacje, o jakich trzeba pamiętać przy wyborze odpowiednich rękawic, tak aby zimowe aktywności było dla nas w 100% komfortowe.

Zimowe rękawiczki - o czym warto wiedzieć?

Jesteśmy pewni, że choć raz zdarzyło Wam się przemarznąć. Stąd pewnie doskonale zdajecie sobie sprawę, że najbardziej narażone na zimno są stopy i ręce. Ważne jest, aby ochronić je przed hipotermią i posiadać w swoim wyposażeniu dobre rękawice zimowe czy buty. Przy wyborze odpowiednich rękawiczek, wybieraj takie, które będą utrzymywać stałą temperaturę tak, by a Twoje dłonie nie były narażone na odmrożenie. Zewnętrzna powłoka musi więc być wodoszczelna, wytrzymała, odporna na uszkodzenia oraz dobrze chronić przed zimnym wiatrem i śniegiem. Wewnętrzne warstwy powinny być wykonane z włókien odprowadzających wilgoć na zewnątrz i zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza. Polecamy przy wyborze męskich rękawic zwrócić także uwagę na materiały. Poliester czy poliuretan w połączeniu z pianką EVA zapewnia lepszą amortyzację w trakcie upadków.

Najlepsze rękawice produkowane są z wykorzystaniem membrany GORE-TEX®, jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie tkanin na świecie. Jest wodoodporna, wiatroszczelna, chroni ciało przed zimnem i przegrzaniem, a ponadto gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza. Rękawice GORE-TEX® sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, zapewniają optymalne czucie trzymanych w dłoni przedmiotów, a jednocześnie nadal pozostają miękkie i elastyczne.

Jaki wybrać krój?

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów rękawiczek dla mężczyzn. Jeśli cenimy sobie swobodę ruchu, warto wybrać pięciopalczaste. Idealne dla osób o zacięciu wspinaczkowym, uprawiających trekking czy jeżdżącym na nartach. Dla prawdziwych zmarzluchów najlepszym wyborem będą rękawiczki dwupalczaste, które zapewnią maksymalną ochronę przed mrozem, jednak ograniczą ruchy ręki. Warto pamiętać, aby rękawice dobierać pod kątem rozmiaru — powinny być na tyle długie, aby między ich brzegiem a rękawem kurtki nie było przerwy.

Pamiętaj, aby przy wyborze rękawic męskich zwrócić uwagę na krój, zastosowanie oraz materiał, z jakiego zostały wykonane. Dobrze dobrane rękawiczki zapewnią Ci ochronę przed zimą i sprawią, że górskie wyprawy staną się o wiele przyjemniejsze!

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...