Jak wybrać odpowiednią bieliznę termoaktywną??

02 / 11 / 2020

Bielizna termoaktywna to niezastąpiony element garderoby każdego sportowca. Ceniona za swoją konstrukcję pełni funkcję drugiej skóry. Przekłada się to na wysoki komfort w trakcie wysiłku fizycznego. Wyprodukowana jest ze specjalnego rodzaju tkanin syntetycznych, których zadaniem jest utrzymywanie stałej temperatury ciała, izolację przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz odprowadzanie wilgoci. Poniżej przedstawiamy, czym charakteryzuje się bielizna termoaktywna oraz jak dobrać odpowiedni model.

Czym jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna polecana jest przede wszystkim osobom aktywnym fizycznie. Świetnie sprawdza się podczas treningu, ale także w trakcie uprawiania sportów wyczynowych. Materiały użyte do produkcji bielizny termoaktywnej odgrywają kluczową rolę. Przez zastosowanie poliamidu czy poliestru, woda produkowana w czasie wysiłku zostaje natychmiast odprowadzana na zewnątrz materiału — dzięki temu organizm się nie przegrzewa, a wysiłek staje się efektywniejszy. Wykorzystana technologia w bieliźnie termoaktywnej przekłada się także na precyzyjne wykonanie i dbałość o najdrobniejszy szczegół. Brak szwów na materiale sprawia, że skutecznie chroni skórę przed otarciami i odparzeniami. Wyposażona jest w syntetyczne, wysokiej jakości włókna, odpowiedzialne za utrzymywanie stałej temperatury ciała, dobrą przepuszczalność powietrza oraz zapobiegające nasiąkaniu wodą.

Bielizna termoaktywna, a termiczna — czym się różnią?

Przy wyborze odpowiedniej bielizny termoaktywnej, warto pamiętać, że różni się ona od bielizny termicznej. Bielizn termiczna ma za zadanie uchronić ciało przed utratą ciepła i wychłodzeniem, jednak nie posiada funkcji odprowadzania wilgoci tak jak bielizna termoaktywna. Bielizna termiczna to idealny wybór dla osób, które nie uprawiają dużo sportu, a raczej chcą zapewnić sobie ochronę przed mrozem np. w trakcie górskich wędrówek.

Jaką bieliznę termoaktywną wybrać?

Najważniejsze przy wyborze bielizny termoaktywnej jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Zwłaszcza ma to duże znaczenie przy wyborze damskiej bielizny termoaktywnej — musi ona bardzo dobrze przylegać do ciała, tak aby zapewnić maksimum komfortu w trakcie uprawiania sportu. Jeśli bielizna będzie zbyt luźna, pot nie będzie tak szybko transportowany na zewnątrz, tym samym zostanie na skórze, a wykonywanie ćwiczeń stanie się uciążliwe. W trakcie zakupu odpowiedniego stroju termoaktywnego należy pamiętać o wyborze takiego, który wykonany jest z najlepszej jakości materiału. Jeśli szukasz bielizny szybkoschnącej, wybieraj tą, która w składzie ma poliester i elastan — pozwala oddychać skórze i dobrze odprowadzi wilgoć. Kiedy jednak kluczowe dla Ciebie jest idealne dopasowanie bielizny, tak żeby przypominał, drugą skórę, zwróć uwagę, aby w składzie znalazł się dodatkowo poliamid. Coraz częściej znaleźć można podział bielizny termoaktywnej na modele dopasowane do konkretnych dyscyplin sportowych. Stąd strój do biegania, będzie różnił się od stroju na siłownie; na potrzeby tego pierwszego wybieramy bieliznę odporną na różne warunki atmosferyczne, natomiast na siłownie lekkie i przewiewne modele, które zapewniają jak największy komfort.

Jeśli w Twoim życiu ważną rolę odgrywa sport, zdecydowanie musisz postawić na dobrej jakości bieliznę termoaktywną. Sprawi, że pokonywanie kolejnych kilometrów stanie się komfortowe, oraz bezpieczne dla Twojego ciała — nie grozi ci przegrzanie. Stawiaj na marki, które produkują swoją bieliznę z najwyżej jakości materiałów, tak aby Twoje treningi były jak najefektywniejsze!

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki na przyszłe zakupy w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...