Dlaczego warto nosić czapkę zimą?

06 / 12 / 2019

kobieta w czapce w zimowy dzienOd najmłodszych raz słyszeliśmy - „Załóż czapkę, bo mróz na dworze!”. Nie jest to oczywiście wyraz niczyjej złośliwości, wręcz przeciwnie! To wyraz troski o nasz zdrowie!  Dzisiaj już jako dorośli powinniśmy dalej pamiętać o tych wszystkich radach i upomnieniach. Jednak tak właściwie, dlaczego warto nosić czapkę zimą?

Czapka to symbol zimy. Zwykle szybciej usłyszymy od kogoś znajomego “zimno się robi, trzeba czapkę wyjąć z szafy”, niż zacznie się coroczny rytuał zmiany opon. Skoro jest to, aż takim standardem warto zastanowić się, dlaczego to robimy!

Dla zatok!

W zimie nasze zatoki są wyjątkowo narażone na różnorakie choroby i stany zapalne. Ujemne temperatury, chłodne porywiste wiatry to wszystko sprawia, że to okres, w którym zatoki pracują wyjątkowo ciężko, narażając się na osłabienie. Czapki męskie to sposób, by je odciążyć. To ważne, zwłaszcza że problemy z zatokami rzadko ujawniają się od razu. Konsekwentne ich zaniedbywanie może skutkować poważnymi problemami, które objawią się dopiero po latach.

Dla włosów!

Włosy nie przepadają za porywistym wiatrem i niskimi temperaturami. Sporo osób wykręca się z noszenia czapki, mówiąc - „ja nie noszę czapki, bo psuje mi fryzurę”. Jest to niestety dosyć nierozsądne. Rzeczywiście włosy schowane pod czapką raczej nie zachowają formy, jaką nadaliśmy im rano, za to będą znacznie zdrowsze! Wystawione na zimowe warunki atmosferyczne stają się matowe, suche i łamliwe. Naprawienie fryzury to maksymalnie kilka minut, a odbudowa ich kondycji to długie tygodnie, stosowania wymyślnych kosmetyków. Dlatego, o ile to możliwe, warto schować całe włosy. Taką opcje zwykle przewidują czapki damskie, które zostawiają odpowiednio dużo luzu.

Dla zdrowia!

I na koniec sprawa najważniejsza! Koniec końców wszystko sprowadza się do zdrowia. Przez odsłonięte części ciała ucieka najwięcej ciepła. Wiedzą o tym zapewne panowie, strzygący się na bardzo krótko lub wręcz na zero, dlatego czapki męskie to zawsze odpowiedni prezent dla takich znajomych. Nie chodzi przecież tylko o przeziębienie i grypy — wystawienie się na zimny, porywisty wiatr może powodować silne bóle głowy i ogólne pogorszenie samopoczucia.

Teraz sprawa stała się jasna i wszyscy zainteresowani dobrze już wiedzą, dlaczego warto nosić czapki. Mało tego, są w stanie poprowadzić na ten temat merytoryczną dyskusję! Dbajcie o swoje zdrowie i nie zapomnijcie o dobrze dobranej, ciepłej czapce! Dużo ciepła w te mrozy!

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...