Zadbaj o zdrowie! Jak uniknąć przemarznięcia na szlaku?

17 / 12 / 2019

Każdy miłośnik górskich wycieczek powinien być świadomy trudnej do przewidzenia pogody, która panuje w tym charakterystycznym regionie i potrafi diametralnie zmienić się z powodu różnic wysokościowych. Niewłaściwie dobrany do aury ubiór może wiązać się z ryzykiem, śmiertelnie niebezpiecznego, wychłodzenia organizmu. Pierwsza warstwa odzieży, nakładana bezpośrednio na ciało, hamuje utratę ciepła, dlatego przed wyruszeniem na górskie szlaki warto zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną.

Bielizna dla mężczyzn

Spadek temperatury i opady deszczu lub śniegu w okresie jesienno-zimowym nie sprzyjają aktywności outdoorowej, jednak prawdziwi miłośnicy górskich wycieczek są w stanie przezwyciężyć nieprzychylną pogodę. Odpowiedni poziom wygody dla entuzjastów wędrówek po górskich szlakach, gwarantuje bielizna termoaktywna męska. Uniwersalne i wykonane z przyjaznych dla skóry materiałów bokserki, kalesony czy koszulki sprawdzą się przy każdym rodzaju aktywności outdoorowej - od jazdy na rowerze po wspinaczkę wysokogórską.

Bielizna dla kobiet

Dla pań, z natury delikatniejszych, surowe górskie warunki mogą okazać się jeszcze bardziej uciążliwe. Bielizna termoaktywna damska umożliwia zatrzymanie ciepła i tym samym chroni przed wychłodzeniem organizmu. Co więcej, jest przystosowana do ekstremalnie ciężkich warunków atmosferycznych, które występują w klimacie górskim. Legginsy i biustonosze sportowe, które wykonano z termoaktywnych materiałów, pozwolą utrzymać właściwą temperaturę ciała przez długi czas, a w trakcie intensywnych opadów atmosferycznych odizolują przemoczone okrycie wierzchnie od skóry.

Przed wyruszeniem na górską wędrówkę warto zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną, która zatrzymuje ciepło i została wykonana z przyjaznego dla skóry materiału. Zagwarantuje ona długotrwałą ochronę cieplną i właściwe odprowadzanie wilgoci na zewnątrz materiału. Odzież termoaktywna sprawdzi się nie tylko w górach, ale również w trakcie innych aktywności outdoorowych podczas chłodniejszej, jesienno-zimowej aury. Dodatkowo, innowacyjne metody szycia umożliwiają pełną swobodę ruchów.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...