Polar – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

07 / 10 / 2020

Każdy szanujący się podróżnik oraz miłośnik górskich wypraw pamięta o jednej z ważniejszych rzeczy, które wchodzą w skład ekwipunku wyprawowego — mowa o polarze. Kurtkę bądź bluzę polarową zabiera ze sobą każdy, kto jesienią czy zimą wybiera się na dłuższe wędrówki lub inne aktywności na świeżym powietrzu. O czym należy pamiętać, decydując się na zakup polara? Tego dowiesz się z poniższego wpisu. Zapraszamy do lektury!

Inspirowane naturą

Dlaczego polary zrobiły taką furorę i dziś należą do najpopularniejszych “must have” podróżników? Oczywiście dzięki swoim niebanalnym właściwościom. Rozwiązania zastosowane w polarze, mają swoje źródło inspiracji w naturze. Tak, tak — chodzi dokładniej o niedźwiedzia i jego futro, a właściwie jego strukturę. Polary podnoszą komfort cieplny, a ich poziom ochrony przed zimnem zależy przede wszystkim od gramatury. Jest to zatem pierwszy aspekt, na który warto zwrócić uwagę.

Dostępne są trzy warianty: 100, 200 i 300 g/m2 — im większa liczba, tym cieplejszy jest polar. Te pierwsze znajdują zastosowanie podczas wiosennych lub letnich wieczorów i stanowią raczej uzupełnienie odzieży, niż jej komplet. Wyższą izolację cieplną zapewnią Ci 200-setki, które stosowane są w formie drugiej warstwy ciepłej odzieży lub warstwy podstawowej. Na prawdziwe mrozy polecamy polary o gramaturze 300 g/m2. Idealnie sprawdzą się podczas dłuższych i surowszych wypraw w góry.

Przeznaczenie odzieży

To, czy zdecydujesz się na bluzę, kurtkę, z kapturem czy bez powinno zależeć od tego, jaką funkcję ma pełnić Twój polar. Dokonując przemyślanych zakupów, możesz sprawić, że będzie on jeszcze bardziej funkcjonalny. Zarówno polar damski z kapturem jak i polar męski z kapturem znajdą swe zastosowanie w formie odzieży wierzchniej. W innym przypadku kaptur może krępować Twoje ruchy.

Ważnym elementem będzie również ilość kieszeni — czasami te małe, niepozorne miejsca potrafią być gwarantem komfortowej wycieczki. Jeśli należysz do osób, które z różnych powodów lubią mieć większą liczbę kieszonek, koniecznie zwróć na to uwagę podczas wyboru polara.

Jeśli wiesz, że polar będzie przede wszystkim kompanem zimowych wojaży, zwróć uwagę na obecność ściągaczy lub możliwość regulacji mankietów, które zapewnią dodatkową izolację przed zimnem we wrażliwych miejscach.

Ile osób, tyle preferencji co do odpowiedniego polara. Przed ostatecznym wyborem modelu warto zastanowić się, do jakich celów będzie wykorzystywany Twój upragniony polar. Jesteś miłośnikiem zimowych aktywności sportowych? Pamiętaj, by nie przesadzić z grubością materiału. Podczas letnich wycieczek po górach lubisz mieć wszystko pod ręką? Koniecznie pamiętaj o dodatkowych kieszonkach. Wszystkim tym, których czeka zakup nowego polara, życzymy owocnych i przemyślanych zakupów!

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...