TOP 5 mniej znanych, ale pięknych miejsc w górach, które musisz zobaczyć!

12 / 09 / 2020

Wielkimi krokami zbliża się nasza piękna polska jesień, a co za tym idzie, jest to idealny czas, aby wybrać się w góry. Nie ma się jednak co oszukiwać — wiele miejsc, które jako pierwsze przychodzą nam na myśl tj. Giewont czy Morskie Oko, wpadają do głowy również wielu innym poszukiwaczom ciszy i spokoju. Co za tym idzie — ich urok przysłaniają długie kolejki i hałas, od którego chcąc uciec paradoksalnie udajemy się właśnie w góry. Dziś przychodzimy do Was z propozycjami, które są nieco mniej znane. Wybierając któreś z nich, będziecie mogli powiedzieć, że rzucenie wszystkiego i obcowanie z górami naprawdę jest takie, jakie powinno być — ciche i pozwalające podziwiać naturę! Oto idealne miejsca na weekend w górach.

1. Dolina Lejowa

Dolina Lejowa jest dobrym wyborem, kiedy chcemy podziwiać pasmo górskie Tatr, ciesząc się tym samym ciszą i spokojem. Położona jest pomiędzy dolnymi częściami Doliny Kościeliskiej i Doliny Chochołowskiej. Swój urok zawdzięcza pozostałościami szałasów pasterskich oraz wypasaniu owiec, które można podziwiać do dnia dzisiejszego.

2. Pieniny Spiskie

Pieniny Spiskie oprócz znanej wszystkim góry Żar, mają do zaoferowania wiele pięknych miejsc, z których rozciągają się widoki na Tatry, jezioro Czorsztyńskie i na Gorce. Szlaki niedaleko Niedzicy są idealnym miejscem dla fanów dzikiej natury, jako że tereny te w większości zostały zapomniane i zarośnięte.

3. Hyrlata

Jeśli chcemy rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to szlak na Hyrlatę jest idealnym wyborem. Oprócz wyjątkowej przyrody, zaobserwować można tam wiele zwierząt w ich naturalnym środowisku. Jest to np. ulubione miejsce niedźwiedzi brunatnych. Ale bez obaw — pojawiają się na szlakach bardzo rzadko. Jest to przyjemna i niezbyt ciężka trasa idealna na weekendowy wypad w góry.

4. Pogórze Przemyskie

Pogórze Przemyskie jest idealnym miejscem dla fanów historycznych wędrówek. Oprócz pięknych krajobrazów rozciągających się od Sanu, aż na północ Bieszczadów Zachodnich, odkryć można na trasie wiele historycznych miejsc tj. cmentarze wojenne, rowerowy szlak ikon, czy stare drewniane cerkwie. Trasa ta jest również dobrym wyborem na górskie wyprawy rowerowe, jako że drogi są proste i łatwe do pokonania rowerem.

5. Gorce

Gorce to malownicze pasmo górskie leżące w Beskidach Zachodnich. Słynne są ze swoich charakterystycznych polan, które nabierają uroku o zachodzie słońca. Oprócz urokliwych polan, wzdłuż gór rozprzestrzenia się gęsty las oraz wyjątkowo bujna roślinność. Gorce są ciekawym miejscem na wyprawy z plecakiem turystycznym, na których podziwiać można uroki podhalańskiego życia.

PS. Kiedy wybieracie się w ciekawe miejsca w górach, pamiętajcie o zachowaniu ostrożności w czasie wypraw oraz tym, aby dobrać odpowiedni ekwipunek w góry, dzięki któremu będziecie przygotowani na zmiany atmosferyczne panujące w górach.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...