Wakacje w namiocie? Sprawdź namioty na lato!

03 / 06 / 2021

Z czym kojarzy się lato? Z długimi, ciepłymi dniami, pięknymi zachodami słońca oraz błogim wypoczynkiem. Do wyboru mamy nie tylko hotele, ale także wyjazdy na kemping, które słyną z iście sielskiej atmosfery! A jak kemping - to i namiot. Zobacz, jakie namioty sprawdzą się idealnie podczas wypadu na łono natury lub w trakcie biwakowania na kempingu.

Jakie namioty są dostępne?

Przede wszystkim musisz zastanowić się, w jakich okolicznościach używać będziesz namiotu. Warto przed zakupem zadać sobie kilka pomocniczych pytań, które zawężą obszar poszukiwań idealnego namiotu. Ile osób będzie spało w namiocie? W jaki sposób będziesz przenosił namiot — w bagażu czy w plecaku? Jak duża ma być przestrzeń w namiocie? Czy będziesz w namiocie przechowywał ubrania oraz bagaż?

Tym samym, jeśli preferujesz samotne wędrówki na łonie natury, Twoim kompanem stanie się wybierany przez swoją funkcjonalność oraz praktyczność - namiot trekkingowy. Nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, a dzięki swojej niskiej wadze - nie przeszkadza w trakcie marszu. Samo rozłożenie go trwa kilka minut. To namiot, z którym zawsze znajdziesz kawałek ziemi do spania. Jest niewielkich rozmiarów - wprost idealny do przespania się i wyruszenia w dalszą drogę.

A może tak wakacje pod namiotem? Co zabrać w takim razie na kemping? Namiot turystyczny! Zapewni schronienie nie tylko Tobie, ale także całej Twojej rodzinie. To dobra alternatywa dla spędzenia wakacji w hotelu. Zazwyczaj namioty takie mają większe rozmiary. Związane jest to z ich rozkładem — posiadają dwie sypialnie oraz hol, w którym można się schować w trakcie ulewy oraz spożywać posiłki.

Przy ekstremalnych ekspedycjach polecamy wybór namiotu wyprawowego. Zaprojektowany jest on tak, aby wytrzymał najbardziej wymagające warunki atmosferyczne, a tym samym uchronił Cię przed wiatrem, zimnem czy ulewą. To typ najczęściej wybierany przez alpinistów. Przez swój ciężar, podróż z nim staje się jednak bardziej wymagająca.

Niezależnie od rodzaju namiotu, pamiętaj, aby sprawdzić jego właściwości. Dobry namiot to nie tylko mocny stelaż oraz tropiki. To także ochrona przed Słońcem, dbająca o prawidłowy przepływ powietrza odpowiednia wentylacja, ochrona przed wiatrem oraz wodoodporność.

Jak przygotować się na kemping?

Planowanie wakacji na kempingu to nie lada wyzwanie! Oprócz ubrań oraz śpiworów, potrzebnych jest wiele innych rzeczy, które finalnie okazują się niezbędne. Jakie przedmioty na kemping okażą się przydatne? Warto pomyśleć o materacu lub termoizolacyjnej macie - Twój kręgosłup na pewno Ci za to podziękuje. Nie można zapomnieć także o kuchence turystycznej, za której sprawą przygotujecie ciepłą herbatę lub cały posiłek! A jak kuchenka, to i garnek oraz kubek! Co jeszcze warto zabrać na kemping? Apteczkę, która zadba o Wasze bezpieczeństwo. W jej asortymencie powinny znaleźć się np.: bandaże, żel na ukąszenia, plastry czy tabletki przeciwbólowe. W trasie przydatna okaże się również czołówka oraz scyzoryk. Z pewnością ułatwią Ci one pokonywanie szlaków. Nie zapomnij także o power banku!

Niezależnie od rodzaju wyprawy dobry namiot jest kluczowy. Czy będzie to namiot wyprawowy, czy turystyczny, ważne, aby posiadał odpowiednie właściwości oraz mocny stelaż. Pamiętaj! Kupno dobrego namiotu to inwestycja na lata.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki na przyszłe zakupy w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...