Worek wodoszczelny - must have każdej wyprawy w góry

18 / 09 / 2019

Świeże powietrze, niezwykłe okoliczności przyrody i to poczucie wolności, o którym w betonowej dżungli możemy tylko pomarzyć. Wszystko to i wiele więcej oferują nam górskie wędrówki. Trudno zatem dziwić się, że z roku na rok szlaki robią się coraz bardziej zatłoczone. Im więcej turystów, tym większy bowiem popyt na elementy turystycznego ekwipunku.

Większość osób pamięta o podstawach takich jak ubrania, prowiant i śpiwór, które są niezbędne, jeśli chcemy przy okazji biwakować. Jednak ten najprostszy ekwipunek nie zawsze wystarczy. Nie zabezpiecza on nas bowiem w trudniejszych warunkach takich jak na przykład deszcz lub śnieg. Dlatego dzisiaj będzie mowa o pewnym równie prostym, co genialnym gadżecie, który pomoże nam, gdy pogoda nie będzie dopisywać.

Siła tkwi w prostocie

Worek wodoszczelny, bo o tym przedmiocie mowa, to zyskujący na popularności gadżet dla turystów. Chociaż gadżet, przez swoje negatywne konotacje, może nie jest najodpowiedniejszym określeniem. Słowo to kojarzy się przecież z czymś zbędnym i nieprzydatnym, a worki wodoszczelne to przeciwieństwo tych określeń. Pozwalają one bowiem na skuteczną ochronę przedmiotów przed przemoczeniem w prosty i praktyczny sposób. Bierzemy nasze dokumenty, mapy, portfel czy elektronikę. Wrzucamy je do worka, zaciskamy sznurek i jesteśmy pewni tego, że nasz ekwipunek pozostanie suchy. Czy istnieje coś mniej skomplikowanego?

Jak to działa?

Worki te wykonane są ze specjalnej hydrofobowej tkaniny. Taki materiał nie przepuszcza wody i wilgoci do środka, a dodatkowo sprawia, że woda szybko spływa z powierzchni materiału. Dzięki temu nie tylko zawartość worka pozostaje sucha, ale i on sam świetnie radzi sobie z nawet najbardziej ulewnym deszczem. Czasami wątpliwości budzi sposób jego zamknięcia, czyli zaciągany sznurek. W praktyce jednak jest to rozwiązanie proste w obsłudze i bardzo bezpieczne.

Tego typu worki są dostępne w całej masie różnych kolorów i rozmiarów, dlatego z powodzeniem znajdziemy coś dla siebie. Warto przemyśleć to, jak dużego modelu potrzebujemy. Nie ma sensu nosić ze sobą 80-litrowego modelu, jeśli będziemy trzymać w nim tylko telefon i książkę. To praktyczne i niedrogie akcesorium, o którego istnieniu niewiele osób zdaje sobie sprawę.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie