Co powinno znaleźć się w apteczce turystycznej?

27 / 09 / 2019

Piesze wędrówki, górskie wspinaczki i przejażdżki rowerowe pozwalają na czerpanie świeżego powietrza i doznawanie niezapomnianych emocji. Ale nie zawsze jest tak pięknie. Czasem zdarza się jakiś uraz lub zatrucie - przypadek mniej czy bardziej groźny, jednak zawsze wymagający pomocy. Dlatego warto mieć pod ręką apteczkę turystyczną, która będzie dla nas wsparciem w każdej sytuacji.

Apteczka turystyczna to wyposażenie numer jeden w plecaku, gdy jesteśmy zdani tylko na siebie. Prawie każda apteczka ratownicza oparta jest na stałych elementach. Nie należy jednak zapominać o tym, że inną zawartość powinna mieć apteczka na przejażdżkę rowerową czy wypad za miasto, a inną ta, którą zamierzamy zabrać na długie wędrówki górskie.

Środki opatrunkowe

W apteczce turystycznej powinny znaleźć się: zwykłe bandaże, bandaż elastyczny, gaza lub opatrunki jałowe, plaster zwykły, plaster z opatrunkiem, woda utleniona, środek odkażający.

Leki

Nasza apteczka powinna zawierać podstawowe leki, m.in. przeciwbólowe i przeciwalergiczne: środki na przeziębienie, środki przeciwbólowe, środki na stłuczenia, odparzenia, środki przeciwbiegunkowe, dolegliwości żołądkowe, środki przeciwalergiczne.

Pamiętaj! Nie podawaj leków osobie postronnej bez wcześniejszej konsultacji - próba pomocy może okazać się jeszcze bardziej szkodliwa.

Akcesoria

Obowiązkowe wyposażenie apteczki to: małe nożyczki, antybakteryjny żel do rąk, folia ratunkowa, pęseta, chusta trójkątna, maska do sztucznego oddychania, rękawiczki.

Czym kierować się przy zakupie apteczki?

Gdybyśmy chcieli wziąć pod uwagę wszystkie możliwe zagrożenia, nasza apteczka byłaby wielkości walizeczki. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno gotowego zestawu od renomowanego producenta, który przewidzi konkretne zagrożenia. Różnice między poszczególnymi modelami mogą być znaczące - chodźby nawet w rozmiarze. Należy jednak dopasować zawartość apteczki do charakteru wyjazdu oraz rodzaju aktywności. Pamiętaj, aby podczas ograniczania wagi, nie pominąć czegoś istotnego.

Apteczka turystyczna często okazuje się elementem naszego ekwipunku, który doceniamy w chwili wypadku lub kontuzji. Przed wyruszeniem w góry, koniecznie sprawdź czy niczego Ci w niej nie brakuje!

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...