Czym są nosidełka turystyczne?

15 / 10 / 2019

Turystyczne podboje wcale nie muszą kończyć się wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny. Mamy rozwiązanie dla najmłodszych miłośników podróży i ich rodziców - nosidełka turystyczne! Czy jest coś lepszego dla dziecka niż przebywanie na świeżym, czystym, górskim powietrzu w otoczeniu lasów i górskich potoków, mając obok ukochanego rodzica?

Dzięki nosidełkom możesz śmiało przemierzać szlaki i spędzać fascynujący, a zarazem przyjemny czas na łonie natury z maluchem. Dzieci błyskawicznie rosną, dlatego możemy uczyć je pokonywania krótkich części trasy. Wraz z dorastaniem, ta proporcja się odwróci, a nosidełko stanie się rezerwą na wypadek zmęczenia.

W jakim wieku nosidełka?

Lekarze, producenci, rodzice są zgodni co do bezpiecznego wieku przenoszenia dziecka w nosidełku turystycznym - wynosi on ok. 9 miesięcy. Taki maluch ma już dobrze rozwinięte mięśnie pleców i potrafi prosto siedzieć. Zrezygnować z nosidełka warto wtedy, gdy dziecko już samodzielnie chodzi. Po ukończeniu 4 lat powinno ono sobie w zupełności z tym radzić. Nosidełko turystyczne ma ograniczenia wagowe - przeważnie do ok. 20 kg. Dziecko noszone w nim to ogromny ciężar dla pleców rodzica, które mogą zostać uszkodzone.

Nosidełka turystyczne to wygoda w każdych warunkach

Nosidełka turystyczne dla dzieci produkowane są w różnych wersjach, co pomaga w optymalnym dopasowaniu modelu do uprawianej aktywności. Do krótkich wycieczek i spacerów sprawdzają się lżejsze modele - ograniczenie w tym wypadku dodatkowych elementów sprawia, że komfort noszenia jest wyższy. Na upalne i słoneczne dni zostały stworzone specjalne modele z bardzo dobrą wentylacją. Bardziej rozbudowane nosidełka posiadają daszki przeciwsłoneczne, chroniące pociechę przed promieniami słonecznymi. Dzięki dodatkowym kieszeniom, w które zostało wyposażone każde dobrej jakości nosidełko, możliwe jest zabranie prowiantu, napojów oraz drobnych zabawek dziecięcych. Każdy model nosidełka stworzony jest z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie najmłodszych oraz ich rodzicach.

O czym pamiętać?

Dzieci uwielbiają przyrodę, podobnie jak ich rodzice. Pamiętaj jednak, że małe dziecko potrzebuje przystanków, nawet co kilkadziesiąt minut. Dzieci często zasypiają w trakcie marszu, dlatego sprawdzaj czy Twoje dziecko jest w wygodnej pozycji.

W góry czy na spacer - nosidełko turystyczne to prawdziwy niezbędnik aktywnego rodzica, który chce być blisko swojego dziecka. Żyj bez ograniczeń!

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...