TOP 3 atrakcje w 2021 w okolicach Zakopanego

17 / 09 / 2021

Wielu pasjonatów górskich przygód za swą ostoję albo przynajmniej chwilowy przystanek w czasie podróży wybiera Zakopane. To miejsce co roku zaskarbia sobie niezliczoną liczbę turystów z całego kraju i zagranicy. Wybierasz się do Zakopanego? Sprawdź atrakcje, które warto zobaczyć w 2021 roku! Poniżej przedstawiamy rozwiązania dla par i rodzin z dziećmi.

Dom do góry nogami i Muzeum Szczęścia

Od czasu do czasu warto zmienić perspektywę i… wybrać się do ,,krzywego domku” w Zakopanem! To uniwersalna atrakcja dla dużych i małych! Wybierz się tam przed południem, aby uniknąć największego ruchu, który wzmaga się zwykle koło południa. Niedaleko tej niecodziennej atrakcji znajduje się Be Happy Museum, w którym odnajdą się przede wszystkim dzieci, fani różowego koloru i cukierkowych smakołyków. Miejsce ma zdecydowanie nowoczesny charakter. Ostrzegamy – można przesłodzić!

Gubałówka

Jeśli wybierasz się w stronę Gubałówki, to polecamy spędzić czas aktywnie. Park Linowy Gubałówka i Złota Grań to dwa blisko położone względem siebie obiekty. Miejsca oferują tyrolkę, ściankę wspinaczkową, paintball, czy nawet zorbing. Warto wtedy zadbać o solidne kaski wspinaczkowe, które ochronią głowę i zamortyzują upadek. Po sezonie wakacyjnym najlepiej dokonać rezerwacji telefonicznej i upewnić się, że wstęp do parku jest możliwy.

Antałówka

Mało znana i oddalona od głównych, turystycznych szlaków Antałówka kryje prawdziwy skarb. Jaki? Mowa oczywiście o pięknym widoku, rozpościerającym się na Zakopane i Tatry. Jeśli chcesz wykonać pamiątkowe zdjęcie, lub po prostu popodziwiać widoki, zachęcamy do obrania tej właśnie trasy.

W tym roku pod znakiem zapytania stoi otwarcie Snowlandii, która jest istnym rajem dla najmłodszych i tych, którzy wciąż mają w sobie radość dziecka. To miejsce zapewnia labirynt śnieżny, popularną na cały kraj atrakcję. Oprócz tego można zobaczyć tutaj Igloo z rzeźbami, piramidy czy skorzystać z toru saneczkowego.

To oczywiście tylko jedne z niektórych, wartych odwiedzenia miejsc w okolicach Zakopanego. W sezonie zimowym warto pokusić się o piwne SPA lub kąpiel w gorących termach, aby dać mięśniom czas na regenerację po całym dniu w górach. Oddalony od głównego ruchu turystycznego Gorący Potok lub Chochołowskie termy są punktami, które powinieneś rozważyć. Sprawdź nasz wciąż aktualny wpis, w którym piszemy o 4 najlepszych basenach termalnych w okolicach Zakopanego.

W obliczu restrykcji najpewniejszymi atrakcjami są te, na świeżym powietrzu. Dlatego – oprócz powyższych – zachęcamy do zapoznania się z trasą na Halę Gąsienicową, Dolinę Małej Łąki czy – w przypadku bardziej doświadczonych wędrowców – Małołączniak. W nadchodzącym sezonie życzymy udanych wypadów i odpoczynku dla całej rodziny!

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki na przyszłe zakupy w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...