Co spakować do plecaka turystycznego? Praktyczny poradnik!

16 / 03 / 2020

W trudnych chwilach zazwyczaj staramy się myśleć o rzeczach przyjemnych, dzięki czemu łatwiej znieść niepokój. Na co możemy nakierować swoje myśli, by nastroić się pozytywnie? Może na górskie wyprawy lub poranki na leśnej polanie? Brzmi ekscytująco? Dziś przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik dotyczący tego, co warto spakować do plecaka turystycznego na kilkudniową wyprawę w góry.

Ubierz się odpowiednio do pogody

Zacznijmy od rzeczy podstawowych i absolutnie niezbędnych. Koniecznie zabierzcie ze sobą wszystkie elementy bielizny, zwłaszcza tej termoaktywnej (pamiętajcie również o zapasie skarpetek na wypadek przemoknięcia!). Z pewnością przyda Wam się kilka koszulek z krótkim i z długim rękawem, bluza, spodnie lub spodenki oraz kurtka na wypadek pogorszenia warunków pogodowych.

Zabierz pożywienie

Nawet jeśli mamy zamiar stołować się w schronisku, warto mieć ze sobą coś na wypadek nagłego spadku energii lub nieszczęśliwego zdarzenia — idealnie sprawdzą się wysokoenergetyczne batony oraz specjalne żele i gotowe dania. Pamiętajcie o turystycznym klasyku, czyli konserwach, które zjecie z pieczywem oraz o zapasie wody i płynów nawadniających. Warto zabrać je ze sobą w praktycznym bidonie z filtrem, który w razie potrzeby będziemy mogli uzupełnić nowymi zapasami wody. Należy pamiętać także o wytrzymałym kubku termicznym, w którym zabierzemy ze sobą ciepły napój.

Drobne akcesoria

Nasz plecak turystyczny powinien być wyposażony w apteczkę — oczywiście to dmuchanie na zimne, ale zawsze dobrze jest mieć ze sobą podstawowe akcesoria, które pozwolą nam oczyścić i opatrzyć ewentualną ranę. Do tego odpowiednia będzie woda utleniona i plaster. Innym przydatnym produktem jest krem z filtrem — nawet jeśli pogoda wydaje się chłodna, nie oznacza to, że nie jesteśmy narażeni na promienie słoneczne i ewentualne poparzenie. W wielu sytuacjach niezastąpiony okaże się również scyzoryk — ten wielofunkcyjny gadżet pozwala wykonać wiele podstawowych czynności i poradzić sobie w opałach. Nie zapomnijcie również o telefonie z włączoną geolokalizacją i zapisanymi numerami do służb ratowniczych, a także powerbanku, by być w kontakcie ze światem.

Mamy nadzieję, że Wasz plecak turystyczny jest naprawdę pojemny i uda się Wam zabrać wszystko, co jest niezbędne lub może wydać się pomocne. Pamiętajcie, by wszystkie elementy dopasować do swoich potrzeb i warunków, które panują w miejscu, do którego się wybieracie, a Wasza outdoorowa wycieczka odbędzie się bez żadnych nieprzewidzianych sytuacji.

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki na przyszłe zakupy w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...