Co spakować do plecaka zimą w góry?

27 / 11 / 2023

Wiele osób obawia się wyjazdów w góry zimą. Naszym zdaniem respekt jest słuszny, ale zdecydowanie wolimy stawiać na odpowiednie przygotowanie, zamiast rezygnować z wyprawy.

Kluczem jest odpowiednie przygotowanie i dobrze spakowane plecaki

Wybierając się na górską wyprawę zimą, trzeba zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. Odpowiedni sprzęt i przygotowanie są najważniejsze. Co w takim razie należy spakować do plecaka, by mieć pewność, że nic nas nie zaskoczy?

  1. Zapasowe rękawiczki – warto przygotować się na to, że jedna para może nie wystarczyć. W przypadku przemoknięcia lub dużych mrozów zdecydowanie warto mieć dodatkową parę w pogotowiu.

  2. Prowiant – wysoko energetyczny prowiant i ciepłe napoje w termosie są po prostu niezbędne w trakcie chodzenia po górach zimą.

  3. Latarka czołówka – zimowe dni w górach są naprawdę krótkie, dlatego warto wziąć ze sobą źródło światła. Doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj czołówka – pozwala na dobre oświetlenie trasy, przy zachowaniu wolnych rąk.

  4. Raczki, raki i czekan – użycie raków może okazać się niezbędne na większości tras, zimą nawet na najłagodniejszych szlakach może być naprawdę ślisko. Czekan należy wziąć na trasy, które będą wymagały od nas wspinaczki, bez niego podejście może okazać się niemożliwe.

  5. Ogrzewacze chemiczne – warto mieć je w pogotowiu, by szybko ogrzać części ciała najbardziej narażone na niskie temperatury, takie jak dłonie czy stopy.

  6. Aplikacja „Ratunek” w telefonie – będzie pomocna, gdyby wystąpiła konieczność wezwania pomocy. 

  7. Power bank i ładowarka – dodatkowe źródło zasilania jest bardzo istotne. W niskich temperaturach zdarza się, że telefony zdecydowanie szybciej się rozładowują, warto więc być na to przygotowanym.

  8. Apteczka – powinna zawierać elementy takie jak: plastry, płyn do odkażania ran, bandaż, czy trójkątna chusta.

Plecaki – nasz wybór

Plecak OSPREY Talon 36 S/M to idealny wybór na każdą okazję, także zimową wyprawę w góry. 

Tylny panel plecaka został wykonany w technologii AirScape™. Pianka akordeonowa w połączeniu z pasem biodrowym zwiększa przepływ powietrza i zapewnia komfort w trakcie noszenia. Plecak utrzymuje ciężar blisko ciała i rozkłada go równomiernie na biodrach, tak by odciążyć plecy. Posiada także regulowaną długość tułowia, dzięki czemu idealnie dopasuje się do Twojego ciała. 

Wyposażony jest dodatkowo w mocowanie do kijów trekkingowych, mocowanie do kasku rowerowego, pętlę do przymocowania czekana oraz paski kompresyjne. Plecak jest kompatybilny ze wszystkimi zbiornikami Hydraulics™ i pokrowcem przeciwdeszczowym Small High Vis Raincover.

 

 

 

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki na przyszłe zakupy w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjny Adres email, nie może być pusty! Podczas zapisu wystąpił błąd Podany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...