Gdzie jechać w góry na wiosnę?

06 / 04 / 2024

Wiosna w górach to naprawdę niesamowity czas. Powoli przychodzą roztopy zalegających na szczytach czap śnieżnych, a na łąkach zaczynają pojawiać się krokusy i przebiśniegi. Warto jednak pamiętać o tym, że w wyższych górach nadal może zalegać śnieg, dlatego w plecaku warto mieć raczki, które mogą okazać się niezbędne.

Gdzie wybrać się na wiosenną wyprawę w góry?

Jeśli marzy Ci się górska wycieczka, ale nie masz pomysłu gdzie dokładnie się udać, mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Każdy z nich jest gwarancją dobrze spędzonego czasu, pięknych widoków i górskiego klimatu, który jest nie do podrobienia.

  1. Góry Sowie

Góry Sowie to niesamowite miejsce, w którym na każdym kroku czuć zapach historii. Wszystko to z powodu tajemniczych wydarzeń, które miały tam miejsce podczas II wojny światowej. Najważniejsze szczyty, które warto tam odwiedzić to Wielka Sowa (czyli najwyższy szczyt Gór Sowich) i Kalenica. Na obu górach działają wieże widokowe, z których roztacza się piękna panorama. Trekking można urozmaicić zwiedzaniem niezwykle ciekawych atrakcji, które skrywają góry:

  • kompleks Riese – czyli tajny, nazistowski projekt budowlany, który z wnętrza Gór Sowich miał najprawdopodobniej uczynić nowe centrum dowodzenia III Rzeszy i kwaterę Adolfa Hitlera. Obecnie niektóre części kompleksu Riese są udostępnione dla turystów.

  • twierdza Srebrna Góra – największa górska twierdza w Europie. Zabytek rozpoznawalny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dobrze zachowane zabudowania głównej części twierdzy umożliwią Ci wyobrażenie sobie, jak ciężkie musiało być codzienne funkcjonowanie stacjonujących tam żołnierzy. 

  1. Bieszczady

To miejsce, które przyciąga turystów spokojem i ciszą. Popularność tego pasma stale wzrasta, nadal jest tam jednak wiele szlaków, które umożliwiają spokojną wędrówkę. Najważniejsze szczyty, które warto zdobyć w Bieszczadach to Tarnica (najwyższy szczyt Bieszczadów), Halicz i Smerek. Podczas wędrówki po Bieszczadach, warto przewędrować przez niezwykle charakterystyczne dla Bieszczad połoniny – Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską i Bukowe Berdo, z których roztaczają się naprawdę wspaniałe widoki. Dla pragnących ciszy i spokoju polecamy także Hyrlatą i spacer przez rezerwat Sine Wiry.

  1. Tatry

W naszym zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć Tatr. To piękne i wymagające pasmo górskie nieodmiennie zachwyca nas i urzeka. Mniej doświadczonym turystom polecamy trasę na Przysłop Miętusi, bardziej zaawansowanym polecamy Dolinę Pięciu Stawów. Wytrawnym miłośnikom górskich wypraw – Giewont, tutaj należy jednak pamiętać, że trasa ta jest wymagająca, a ze względu na śnieg może być bardzo niebezpieczna, dlatego właśnie raki i czekan będą tutaj koniecznym wyposażeniem.

Masz więc kilka propozycji na weekend w polskich górach. Pamiętaj jednak, że na każdej wyprawie górskiej sprzęt odgrywa dużą rolę. Dlatego zajrzyj do oferty produktów marki Montura. Znajdziesz tam wiele modeli kurtek, bluz, spodni czy butów, jednym słowem wszystko, co będzie Ci potrzebne na wyprawie. Montura to włoska marka, która już od wielu lat pokazuje, w jaki sposób łączyć funkcjonalność, wygodę, wytrzymałość i wyjątkowy styl.

 

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki na przyszłe zakupy w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjny Adres email, nie może być pusty! Podczas zapisu wystąpił błąd Podany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...