Okulary rowerowe - jakie okulary na rower?

10 / 07 / 2018

Przede wszystkim, na wstępie trzeba powiedzieć, że tak naprawdę nieważne, jaka jest pogoda na zewnątrz. Wielu rowerzystów nie wyobraża sobie długiej jazdy na rowerze bez okularów. Czy świeci mocne słońce, czy pada rzęsisty deszcz - okulary są niezbędnym sprzętem. W takim razie okulary powinny być jak najbardziej uniwersalne, ale też użyteczne, trwałe i bezpieczne. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które w mniejszym lub większym stopniu spełniają nasze wymagania.

Okulary rowerowe - najważniejsze cechy

Najważniejszą cechą jaką powinny spełniać okulary rowerowe, to ochrona przed promieniowaniem słonecznym. W czasie jazdy, nasze oczy narażone są na bardzo szkodliwe działanie promieni słonecznych. Wyróżnić można promieniowanie UV-A, UV-B i UV-C, a najbardziej szkodliwe jest promieniowanie UV-A. Filtr, który chroni przed tym promieniowaniem, profesjonalnie nazywa się UV 400.

Na szczególną uwagę zasługują tutaj dwie marki: UVEX i JULBO. Okulary tych dwóch najpopularniejszych marek, które rozchwytywane są na całym świecie dostępne na AlpinSport.pl, oferują swoim klientom produkt, który sprawdzi się we wszystkich porach roku, a ponadto zagwarantują szybką adaptację do zmieniających się warunków atmosferycznych, lekkość i solidność materiałów, wentylację soczewek oraz anatomiczną budowę, która zapewnia idealne dopasowanie do kształtu głowy.

Okulary przeciwsłoneczne UVEX

UVEX to niemiecka firma rodzinna, założona w 1926 r. Na początku lat 30 XX wieku marka wyprodukowała swe pierwsze gogle. Z roku na rok producent zwiększał swój asortyment oferując, oprócz gogli, najwyższej, jakości kaski narciarskie i rowerowe, okulary turystyczne, sportowe i lifestyle oraz ochraniacze. Nazwa UVEX jest skrótem od Ultra Violet EXcluded, co oznacza wykluczenie ultrafioletu, które jest podstawową cechą gogli i okularów marki.

Okulary przeciwsłoneczne JULBO

JULBO to francuska firma założona w 1888 roku przez Julesa Bauda, która od samego początku istnienia zajmowała się produkcją okularów. Założycielowi przyświecała zawsze jedna myśl: innowacje. We wczesnych latach 20’ ubiegłego wieku, do Julesa Bauda z prośbą o stworzenie górskich okularów przeciwsłonecznych zwrócili się “łowcy kryształów” z Chamonix, a sam twórca przystał na tę prośbę, tym samym rozpoczynając nowy rozdział w historii firmy, który trwa do dzisiaj. Marka przetrwała jako autorytet wśród producentów ochronnych okularów i gogli, które znane są na całym świecie.

Podsumowując, okulary ochronne na rower to niezbędny sprzęt, który powinniśmy zabierać w każdą podróż na rowerze. Oczy narażone na promieniowanie ultrafioletowe, deszcze, owady, piach i odpryski z podłoża, powinny być odpowiednio chronione. My zalecamy, aby wybierać okulary z jak najlepszych materiałów i jak najbardziej innowacyjne. I mimo, że jest to spory wydatek, to jednak w porządne okulary, które będą służyć nam przez lata, warto zainwestować.

 

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie