Ścieżka koronami drzew w Karkonoszach

10 / 09 / 2018

Niesamowity widok rozpościerający się od korzeni aż po korony drzew karkonoskich lasów - to magiczna sceneria, którą po prostu trzeba zobaczyć! Ten wspaniały widok podziwiać można podczas spaceru po specjalnej ścieżce umieszczonej w samym sercu lasu Karkonoskiego Parku Narodowego: Ścieżka w koronach drzew. Miejsce zostało stworzone z myślą o osobach, które lubią przebywać blisko natury, słuchać śpiewu ptaków i zachwycać się górskimi krajobrazami. Poznajcie je bliżej!

Spacer w powietrzu

Ścieżka koronami drzew w Karkonoszach to dość nowy obiekt, który oficjalnie został otworzony rok temu i znajduje się na polsko-czeskim pograniczu, a dokładnie w miejscowości Janské Lázně. Jej trasa ciągnie się przez ponad 1300 m, a główną atrakcję stanowi wieża widokowa, z której oglądać można przepiękną leśną panoramę. Jakby tego było mało, twórcy ścieżki przygotowali dla nas jeszcze więcej atrakcji, z których zadowoleni będą zarówno dorośli, jak i dzieci. Najmłodszych uczestników wycieczki z pewnością z zachwyci 50-metrowa zjeżdżalnia, która mieści się na wieży. Dorosłych oczaruje natomiast przepiękny widok, w którym po prostu nie sposób się nie zakochać!

Jeszcze więcej atrakcji!

Spacerując po ścieżce w koronach karkonowskich drzew turyści mogą nie tylko napawać się przepięknym krajobrazem, ale zaczerpnąć także odrobiny rozrywki i zabawy. Na ścieżce znajduje się m.in. kącik adrenaliny, w którym odwiedzający muszą utrzymać równowagę nad przepaścią oraz kącik edukacyjny, który umożliwia poznanie niezwykle interesujących faktów na temat fauny i flory lasu karkonoskiego. Kolejną atrakcją jest interaktywne centrum edukacyjne mieszczące się w podziemiach wieży - ta niezwykła ekspozycja przedstawia skomplikowany system korzeniowy drzew.

Ścieżka koronami drzew to jedyny takich sposób na spędzenie wolnego czasu z dziećmi! Jeśli planujecie wycieczkę w góry i szukacie miejsca, które pozwoli Wam odpocząć między kolejnymi wędrówkami, koniecznie odwiedźcie Janské Lázně! Spacer na tle takich widoków to przeżycie, które zapamiętacie na długo!

 

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjnyAdres email, nie może być pusty!Podczas zapisu wystąpił błądPodany email jest już zapisany w naszej bazie