Z synem w góry? Sprawdź jaka bielizna termoaktywna dla chłopca sprawdzi się najlepiej!

17 / 11 / 2022

Jeśli jesteś rodzicem, doskonale wiesz, że samotne wyprawy, czy te w towarzystwie partnera, znajomych, znacznie różnią się od wycieczek górskich z dziećmi. Zmianie ulega ekwipunek i ogólne przygotowanie do wyprawy, co również odzwierciedla się w ostatecznym wyborze trasy. Jako rodzic musisz jeszcze mocniej wykazać się myśleniem strategicznym, aby cała wycieczka odbyła się możliwie bez przeszkód, w maksymalnym komforcie wszystkich uczestników. Jak przygotować się do takiego wydarzenia? Podpowiadamy!

Ekwipunek na wypad w góry – must have każdego rodzica

Ojciec i syn w górach – brzmi jak bajka, ale żeby było dobrze, należy się odpowiednio przygotować. Poniżej zamieszczamy kilka propozycji, czyli rzeczy, które uważamy za niezbędne:

  • bielizna termoaktywna dla chłopca lub dziewczynki – to rzecz naprawdę pierwszorzędna. Dobrej jakości bielizna termoaktywna będzie przylegać do ciała dziecka, zapewniając mu tym samym maksymalny komfort. Odzież wykonana z poliestru sprawdzi się na szlaku, a dodatkowo, jako że cechuje go wysoka trwałość, posłuży na dłużej.

Skoro jest to temat szczególnie ważny, zatrzymamy się na nim na dłużej. W sklepie AlpinSport dostępny jest komplet bielizny termoaktywnej dla chłopca VIKING Arata, który ma właściwości szybkoschnące i jest oczywiście bardzo elastyczny. Bielizna nie podciąga się w górę, dzięki czemu przez całą wyprawą maksymalnie pełni swoją funkcję. Podsumowując: chłopięca bielizna termoaktywna komplet to coś, co warto mieć ze sobą. Polecamy na niskie temperatury!

  • Czapka – niezależnie od tego, czy w góry wybierasz się latem, czy zimą, dobrze mieć ze sobą czapkę zwłaszcza dla młodszych uczestników wyprawy. Nawet jeśli na niższych wysokościach sytuacja wydaje się stabilna, to niekoniecznie taka będzie wyżej (a jak wiesz, w górach nic nie jest przewidywalne). Dlatego dodatkowa ochrona na głowę obowiązkowo powinna znaleźć się w plecaku na czarną godzinę.

  • Skarpetki – tutaj uwaga: oprócz oczywistej pary „w użyciu”, dodatkowe pary skarpetek powinieneś zabrać ze sobą (dla siebie i malucha). Wybierz takie, które zapewnią ciepło i antybakteryjność. Jeśli dodatkowo model będzie zawierał płaskie szwy, zwiększysz komfort noszenia i unikniesz przetarć.

  • buty górskie dziecięce – kto by się spodziewał, prawda? Buty górskie powinny być rzecz jasna nieprzemakalne, o właściwościach oddychających, aby zapewni maksymalny komfort, w postaci  termoobiegu.

Zimą dodatkowo pamiętaj o rękawiczkach dla młodszych!

Niech odrobina więcej przygotowań Cię nie zniechęca! To idealna okazja na zacieśnienie więzi i spędzenie czasu razem w sposób aktywny.

 

 

Szukaj na blogu

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz 20 zł na zakupy

Zapisz się już teraz do naszego newslettera i otrzymaj 5% jednorazowej zniżki na przyszłe zakupy w formie kuponu rabatowego na wszystkie nasze produkty!

Dziękujemy. Na podany adres został wysłany link aktywacyjny Adres email, nie może być pusty! Podczas zapisu wystąpił błąd Podany email jest już zapisany w naszej bazie
Ładowanie...